dlaczego warto spać nago
Lifestyle

Dlaczego warto spać nago – 10 powodów

Większość z nas zakłada do snu piżamy i jest to najzupełniej w porządku, ponieważ powstały one po to, by zapewniać komfortowy sen. Lata temu postanowiłem jednak zanegować to przyzwyczajenie i wciąż preferuję spanie nago, co pozwala na cieszenie się z wielu płynących z tego zwyczaju korzyści. Pozwala ci to przestać przejmować się kupowaniem kolejnych piżam i zakładaniem ich przed pójściem do łóżka. Ponadto – spanie nago pomoże ci spać w nocy lepiej, a rano czuć się rześko i świeżo. Istnieje jeszcze znacznie więcej korzyści płynących ze spania nago – oto, dlaczego powinnaś robić to regularnie.

1. Pozbędziesz się tłuszczu z brzucha

Gdy śpisz, obniża się poziom hormonu stresu. Dzięki temu budząc się rano masz tak wiele energii, że czujesz się gotowa zostać zwycięzcą. Ludzie, którzy korzystają z piżam, nie pozwalają by ich ciało zrelaksowało się w pełni, ponieważ spanie w ubraniu nie jest naturalne i nie pozwala na zdrowy sen. Jeśli nie zapewniasz sobie odpowiedniej ilości snu, poziom hormonów stresu w twoim ciele będzie ogromnie wysoki i będziesz odczuwała potrzebę spożywania większych ilości jedzenia. Spróbuj zamiast tego spać nago i zapomnij o niechcianym tłuszczyku na brzuchu.

Przeczytaj również: Dziwny sposób na odchudzanie

2. Uzyskaj zdrowszą skórę

Zdrowa skóra to ta, która regularnie otrzymuje wystarczające ilości świeżego powietrza, powinnaś więc pozwolić jej na swobodne oddychanie. Spanie nago pozwala twojej skórze otrzymać mnóstwo świeżego powietrza i chroni cię przed koniecznością wizyty u dermatologa z powodu wysypki, podrażnień i innych problemów skórnych.

3. Zwiększ intymność

Jeśli śpisz razem ze swoim partnerem, spanie nago wpłynie korzystnie na wasze życie seksualne. Kontakt nagiej skóry wzmaga napięcie seksualne. Twój partner będzie gotowy na więcej bez konieczności dodatkowej gry wstępnej, ponieważ mężczyźni lubią patrzeć na kobiece ciało i podziwiać jego naturalne piękno. Jest to dla nich bardzo podniecające, więc możesz spodziewać się nowych doznań i pomysłów płynących od twojego faceta, jeśli zapomnisz założyć swojej piżamy. Gdy dotykacie się nawzajem, wasze ciała wydzielają oksytocynę – hormon miłości, który zwiększa szanse na przeżycie niezapomnianej nocy.

4. Popraw swój sen

Temperatura ciała w naturalny sposób obniża się podczas snu. Nie dzieje się to jednak wtedy, kiedy zakładasz piżamę. Zbyt wysoka temperatura ciała podczas snu prowadzi do wielu jego zaburzeń, wliczając w to bezsenność. W przeciwieństwie do spania w piżamie, spanie nago poprawia jakość twojego snu i zdrowia. Ludzie, którzy nie śpią wystarczająco dobrze i odpowiednio długo, czują się i wyglądają niezdrowo oraz żyją krócej. Brzmi to jak wspaniały powód, by zacząć sypiać bez ubrania.

5. Pozwól, by twoja wagina oddychała swobodnie

Kobieca wagina stanowi perfekcyjne środowisko dla bakterii – zawsze jest w niej ciepło i wilgotno. Dzięki spaniu nago, będziesz miała normalną florę bakteryjną pochwy i nie złapiesz żadnej grzybiczej infekcji. Pozwól, aby wrażliwa skóra tam w dole oddychała w nocy swobodnie dzięki spaniu bez żadnych ubrań.

6. Poczuj się wolna

Każda kobieta kocha wolność. Nie możesz być w pełni szczęśliwa, jeśli nie możesz mieć tego, czego chcesz. Spanie nago daje ci wolność, której pragniesz. W starożytnych czasach ludzie wierzyli że ci, którzy śpią ubrani, nie miewają proroczych snów – z tego powodu wiele kobiet i mężczyzn spało nago, oczywiście wtedy, gdy na zewnątrz było odpowiednio ciepło.

7. Popraw swoje ciśnienie krwi

Każdy typ bielizny lub piżamy utrudnia swobodne przepływanie krwi przez ciało. Gdy śpisz nago, twoje mięśnie, mózg i serce otrzymują odpowiednią ilość krwi z powodu lepszego jej krążenia. Dzięki temu budzisz się z uczuciem świeżości, gotowa, by bez problemu osiągnąć wszystkie zamierzone cele.

8. Obniż ryzyko cukrzycy typu 2

Gdy w nocy odczuwasz chłód, zmniejszasz poziom cukru we krwi, poprawiasz swój metabolizm i zapobiegasz cukrzycy typu 2. Badania wykazały, że ludzie śpiący nago mogą dzięki temu poprawić stan swojego zdrowia w ciągu zaledwie kilku tygodni. Nie tylko obniżysz ryzyko cukrzycy, ale także zmniejszysz ryzyko otyłości i chorób serca.

Koniecznie przeczytaj również nasz artykuł o tym, co robić, aby każdej nocy mieć spokojne sny.

Już od kilku lat śpię nago i naprawdę czuję, że stałam się zdrowsza, mam także lepsze życie seksualne. Czuję się bardziej pewna siebie i zdecydowanie mogę stwierdzić, że spanie nago jest czymś, czego warto spróbować choć raz. Budzę się i mam mnóstwo energii i chęci, aby sięgać w życiu po wszystko, czego pragnę. Czy jesteś wystarczająco odważna, by zacząć spać nago?

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *