skuteczne sposoby na katar
Zdrowie

Skuteczne sposoby na katar

Mówi się, że nie ma dobrego sposobu na to, by pozbyć się kataru, tak więc niezależnie od tego, czy będzie się go leczyć, czy też nie, on zawsze utrzyma się przez taką samą ilość czasu. Nie jest to jednak zupełna prawda, a zawsze zresztą warto spróbować przyspieszyć czas leczenia nieprzyjemnego objawu. Niektóre sposoby na katar naprawdę są skuteczne. Nie każdy z nich pozwoli pozbyć się kataru w ciągu jednego czy dwóch dni, ale już zmniejszenie ilości wydzieliny i ułatwienie wydalania jej na zewnątrz zapewni każdemu olbrzymią ulgę i pozwoli poczuć się o wiele lepiej.

Spraye do nosa

W każdej aptece, a coraz częściej także i w drogeriach dostać można dobrze działające spraye do nosa. To wygodne w użyciu produkty, które zawierają w sobie płyny złożone ze specjalnych leczniczych substancji, działających przeciwbakteryjnie oraz przeciwwirusowo. Spray wystarczy rozpylić wewnątrz nosa przy pomocy atomizera, aby w ciągu dosłownie paru minut poczuć momentalną ulgę. Tego typu sposoby na katar sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy ma się do czynienia nie tylko z katarem, co też z zatkanym nosem, przez co usuwanie wydzieliny staje się wręcz niemożliwe, a do podstawowego objawu dochodzi jeszcze ból zatok i silne bóle głowy.

Przeczytaj również: Jak zapobiegać gazom?

Olejek eukaliptusowy

Za naturalną, ale i super skuteczną metodę na uporanie się z katarem można uznać natomiast inhalacje z wykorzystaniem olejku eukaliptusowego. Olejek jest dostępny do kupienia w aptekach i drogeriach, kosztuje dosłownie kilka lub maksymalnie kilkanaście złotych za buteleczkę, a wystarcza na bardzo długi czas, bo do inhalacji potrzeba jego naprawdę niewielkich ilości. Właściwości przeciwzapalne oraz antybakteryjne pozwalają mu stać się naturalnym remedium na katar, ale i różne inne objawy chorobowe. Bardzo prostą inhalację można wykonać już poprzez dodanie dosłownie kilku kropli olejku eukaliptusowego do gorącej wody.

W każdym stanie chorobowym ważne jest również to, by dać organizmowi czas, energię i przestrzeń do samodzielnego rozprawienia się z przypadłością. Czasami nawet silniejszy katar powinien zostać uznany za odpowiedni powód do tego, by odpuścić sobie trochę z pracą, zrobić przerwę od ćwiczeń i zajmować się tylko tym, co naprawdę niezbędne, a w pozostałym czasie po prostu odpoczywać.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *