Finanse

W co inwestować w 2024 roku?

Rynek w 2024 roku jest wręcz szalony. Karuzela okazji daje inwestorom wielkie możliwości. Ważne, żeby dobrze się wpasować w zmieniające się trendy. W co warto zainwestować, żeby pomnożyć swój kapitał?

Falerystyka – okazje na medal!

Falerystyka to nic innego, jak kolekcjonowanie medali, odznaczeń i orderów. Wchodząc na ten rynek można spodziewać się znacznych zysków, o ile tylko zapozna się z podstawami rynku. Oczywiście im większa wiedza, tym większe możliwości zarobku. W rzeczywistości jednak na popularnych serwisach ogłoszeniowych nie brakuje ofert sprzedaży różnego rodzaju oryginalnych medali. Niektórzy sprzedają je nawet po 5-10 zł, chociaż u kolekcjonerów mogliby je sprzedać po 40-50 zł.

Czemu tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Niektórzy nie wierzą, że to co mają, reprezentuje jakąkolwiek wartość. Zdarzają się nawet sytuacje, w których ktoś dostał zbiór medali po kimś bliskim (wojskowym lub kolekcjonerze). Uznał, że są to śmieci, które oddał na złom lub wyrzucił do śmietnika. Później się dowiadywał, że w rzeczywistości wyrzucił niepozorne przedmioty warte nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Trafienie w okazyjnej cenie takiego cudu jak Order Orła Białego jest niemal niemożliwe. Ich niewielka ilość oraz ogromne związane z nimi emocje sprawiają, że są one przeważnie w rękach doświadczonych kolekcjonerów, którzy doskonale wiedzą, że ordery te są warte znacznie poniżej 100 tys. złotych, a cena ta rośnie z każdym rokiem.

Można jednak nieco wypośrodkować. Np. taki Krzyż II Kompania Starcka, chociaż wygląda niepozornie (zazwyczaj są mocno nadgryzione zębem czasu), to można go sprzedać nawet w cenie 5-8 tys. złotych. Jeśli więc znajdzie się tańszy (np. za 3-4 tys. złotych), to jest to czysty i prosty zysk.

Zloto i srebro

Rezerwy złota  i srebra, a także ich złoża, ulegają powoli wyczerpaniu. Analitycy przewidują, że już w najbliższych latach nie będzie można wydobywać złota. Srebro jest w nieco lepszej sytuacji. Nie mniej, ich cena znacząco przez to rośnie. Złoto jest obecnie najdroższe w całęj historii, a wykres będzie się jedynie wspinał.

Z tego powodu warto inwestować w metale szlachetne, nawet teraz, kiedy zwyżkują – taniej nie będzie. Jest to długoterminowa inwestycja, która jednak jest jedną z najpewniejszych i najbardziej opłacalnych w perspektywie czasu.

Kryptowaluty

Rynek kontrowersyjny, ale i z ogromnym potencjałem. Ważne jednak, żeby dobrze się z nim zapoznać i nie ulegać reklamom ani żadnym promocjom. Przede wszystkim trzeba uniknąć oszustów i scamu. Jeśli jednak zdecydujemy się skorzystać z profesjonalnej giełdy lub portfela, to możemy na tym znacząco pomnożyć swój majątek.

Wystarczy wspomnieć, że niektóre altcoiny wzrosły w ostatnich tygodniach nawet o kilkaset procent! A to wszystko dzięki rosnącej cenie Bitcoina, który również bije swoje rekordy. Trzeba jednak dobrze się zastanowić, które aktywa cyfrowe wzrosną, a które wiążą się z ryzykiem utraty kapitału.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *