10 inspirujących pytań
Lifestyle

10 inspirujących pytań, które musisz sobie zadać

Wszyscy jesteśmy tylko i aż ludźmi. Więc wszyscy mamy problemy.  Szczerze mówiąc, nie powinno nas to dziwić, ani nawet przeszkadzać ani tym bardziej utrudniać nam stania się tym, kim powinniśmy być. Powinniśmy- w sensie- chcemy. A nie inni chcą i oczekują. Powinniśmy być tym, kim MY chcemy, najlepszą wersją siebie.

Dziecięce aspiracje powinny nadal w nas żyć, nawet jeśli byłoby to krótkotrwałe lub tak długie, abyśmy choć przez chwilę mogli trzymać się marzenia.  Mówią, że nie można nauczyć starego psa nowych sztuczek… a może jednak?

Każdy z nas to taki stary pies, ale można nieco zmienić swoje myślenie. Zadaj sobie te 10 pytań, a zobaczysz, że będzie to łatwiejsze, niż myślisz.

Przeczytaj również: Nie dostałem się na studia i co dalej?

Koniecznie zadaj sobie te pytania:

1. Czego tak naprawdę chcę?

Pytanie o wieki.  Tyle rzeczy, które chcesz robić w swoim życiu, a tak mało czasu na zajęcie się w ciągu dnia.

Znajdź coś, w czym jesteś dobry, może pomóc w zrealizowaniu tego małego kroku w kierunku poprawy.  Staranność jest kluczem do tego, aby wiedzieć, że warto.

 2. Czy naprawdę powinienem się zmienić?

Dzisiejsze pokolenie przeszło kolejny poziom redefinicji „ja”, a przynajmniej tak mówią dzieci.  Posiadanie armii nastoletnich siostrzenic i siostrzeńców nauczyło mnie, że mogą mieć dużo gorsze rzeczy niż trądzik, a może nawet rozwiązłość seksualna.  Więc jak to pasuje do twojego stylu życia?

Jeśli historia nauczyła nas jednej rzeczy, to życia, przez które przeszliśmy.  Spróbuj sprawdzić, czy imprezowanie w stylu lat siedemdziesiątych nie spodobałoby się młodszemu pokoleniu, ale taniec jest częścią imprezowania.  Zobacz, jak biją brawo po pokazaniu im, jak naprawdę tańczyć, niż łamać kości w breakdance.

3. Jaka jest jasna strona tego wszystkiego?

Ponieważ wokół nas dzieje się tak wiele, wydaje się, że nie ma miejsca nawet na rozważenie tego światła na końcu tunelu.  Nadal możemy postrzegać to jako coś pozytywnego, nie poddając się tylu badaniom.  A jeśli to pociąg na końcu tunelu, przejedź się nim i zobacz, co sprawia, że ​​świat się kręci!

4. Czy czuję się komfortowo z tym, co robię?

Zawsze istnieje prosty i właściwy sposób, jeśli chodzi o decydowanie o tym, co pasuje do jakich butów, torebki, koszuli i co tam.  Nie trzeba być geniuszem, aby zobaczyć siebie jako kogoś wyjątkowego, bo inaczej wszyscy będziemy jednakowo tacy sami we wszystkim, co robimy.  Różnorodność niesie ze sobą bardzo interesujące i ekscytujące pytania do eksperymentowania.

5. Czy zrobiłem wystarczająco dla siebie?

Czy masz, czy jest coś więcej, co chcesz zrobić?  Niezadowolenie w każdym aspekcie może być niebezpieczne w dużych dawkach, ale w małych ilościach być w stanie zobaczyć i zrobić rzeczy, których nigdy nie wyobrażasz sobie.


6. Czy jestem szczęśliwy w miejscu, w którym jestem dzisiaj?

To niesprawiedliwe pytanie, więc niech to będzie odpowiedź!  Uwielbiasz być dobrą i kochającą mamą lub tatą dla swoich dzieci, a następnie podnieś to!  Twoje dzieci będą Cię kochać na zawsze.  To samo dotyczy codziennego życia!

7. Czy apeluję do płci przeciwnej?

Więc może nie mam na to odpowiedzi, ale to nie znaczy, że nie mogę tego spróbować.  Niezależnie od tego, czy kształtujesz sylwetkę, zmieniasz sposób ubierania się lub ubierania włosów, a nawet stosunek do ludzi, zawsze powinieneś pamiętać, że zawsze będzie to dla Ciebie.

Przeczytaj również: Jak przestać się kłócić z partnerem?

8. Ile mogę mieć?

Przypuszczam, że w tym przypadku nie ma takich rzeczy na temat posiadania rzeczy za dużo lub za mało, ale bardziej chodzi o to, jak bardzo tego potrzebujesz.  Chciałbym mieć dużo pieniędzy, nie można temu zaprzeczyć, ale pytanie brzmi, ile chcesz na to zapracować?

9. Co mnie motywuje?

Co Cię motywuje?  To odpowiedź, którą musisz sam znaleźć.  Jest tak wiele rzeczy, które mogą uszczęśliwić każdego, ale wybranie jednej z nich może być najtrudniejsze.  To nie tak, że nie możesz mieć jednej porcji ulubionego jedzenia w bufecie i to wszystko.  Po prostu spróbuj kawałek po kawałku.

 10. Co naprawdę sprawia, że ​​tykasz?

Więc?  Co tak naprawdę cię kręci?  Możesz być kimkolwiek, kim jesteś zawsze chciałem być, ale uświadomienie sobie, że osiągnięcie czegoś, co może wydawać się bardzo trudne, oznacza poddanie się, zanim jeszcze zaczniesz tę podróż.  Zawsze pamiętaj, że samodoskonalenie nie polega tylko na fizycznej lub filozoficznej zmianie, którą musisz przejść, ale jest to coś, czego naprawdę chcesz.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *