Moda

Co warto uwzględnić, kiedy potrzebna jest kurtka na zimę?

Przy wyborze kurtki warto zwracać uwagę na detale. To od nich zależy, jak dobrze będzie się w niej wyglądać i czy sprawdzi się w noszeniu. Kolor, długość to zwykle priorytety przy wyborze, ale inne cechy kurtek też są ważne.
Czy kurtka damska z kapturem?
Dodatkiem, który bardzo się przydaje, jest kaptur. Chroni głowę przed zimnem, wiatrem i opadami. Może być z brzegu obszyty futerkiem. Takie kurtki damskie prezentują się bardzo atrakcyjnie. Ważne jest, by kaptur przylegał do głowy, dlatego przydaje się wiązanie u dołu. Niektóre kurtki zimowe dają możliwość odpięcia tego dodatku. Dla wielu kobiet jest to cenna opcja.
Kaptur nie zastąpi tego wszystkiego, co zwykle wybiera się dla ochrony głowy, a zwłaszcza uszu. Umożliwi jednak w ciepłą zimę, poprzestanie na opasce. W srogą wraz z czapką kurtka puchowa z kapturem będzie doskonale chronić przed mrozem.
Kieszenie w zimowym okryciu wierzchnim
Warto, by w kurtce zimowej były kieszenie. Standardem są dwie, które znajdują się na dole kurtki. Nie są zapinane. Jeśli do kieszeni wkłada się cenne rzeczy, to zapięcie albo suwak się przydają. Są też kurtki damskie zimowe z dodatkowymi miejscami na drobiazgi. Dodatkowe kieszonki mogą znajdować się wewnątrz kurtki i w różnych innych miejscach.
Jakie inne elementy w ciepłej kurtce?
Jeśli kurtki zimowe mają stójki, to lepiej chroniona jest szyja przed zimnem. Przy zakończeniu rękawów mogą znajdować się ściągacze. Dokładnie znajdują się one w środku, pod wierzchnią częścią rękawa, czyli deszcz im nie szkodzi. To kolejny dodatek, który sprawia, że kurtka puchowa lepiej chroni przed mrozem. Pod ściągacz chowa się dół rękawiczki, więc skóra ręki nie jest narażona na kontakt z zimnym powietrzem. W kurtce damskiej może też znajdować się pasek. To element dodający jej uroku.
Każdy z tych dodatków pełni ważne zadanie. Niekoniecznie jednak potrzebne są wszystkie. Trzeba ocenić, czego w kurtce puchowej się potrzebuje. Jeśli wybiera się kaptur i kieszenie, to ważne jest jeszcze, jakie one mają być.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *