ćwiczenia które możesz wykonywać za biurkiem
Lifestyle

Ćwiczenia, które możesz wykonywać za biurkiem

Pracując dzień w dzień przy biurku, po pewnym czasie możemy zauważyć pojawiający się ból pleców. Niektórzy próbują to złagodzić lekami, jednak nie da się ich zażywać dzień w dzień. Poza tym owy ból pleców może okazać się często tylko początkiem naszych problemów. W konsekwencji możemy mieć choroby kręgosłupa, jak chociażby kifoza. Co ważne, możemy się przed tym uchronić. Ćwicząc kilka minut możemy utrzeć się od powyższych chorób i dolegliwości. Możemy je wykonywać za biurkiem, nie potrzebujemy dodatkowego czasu.

Jakie ćwiczenia możesz wykonywać za biurkiem?

Istnieją dwie kategorie ćwiczeń. Pierwsze z nich to ćwiczenia, które polegają na kurczu naszych mięśni. I tak jak siedzimy teraz za biurkiem możemy wyprostować nogę w kolanie, następnie ją napinamy i w takiej pozycji staramy się wytrzymać pół minuty. Po tym możemy to samo zrobić z drugą nogą. Mówimy głównie o nogach, ponieważ w trakcie pracy są one szczególnie narażone i warto poświęcić im najwięcej czasu. Nie oznacza to jednak, by zapominać o pozostałych częściach naszego ciała. Te same ćwiczenia możemy wykonywać angażując w nie nasz brzuch czy ramiona.

Przeczytaj również: Jak wyjść ze swojej strefy komfortu?

A co z ćwiczeniami rozciągającymi?

Owszem, one również pełnią tutaj ważną rolę. W tym przypadku warto postawić na wymachy ramion czy wyciąganie jak najdalej nóg. Znowu warto powtórzyć, by każde ćwiczenia były wykonywane przez nogi. Kiedy siedzimy godzinami przed biurkiem to pogarsza się w nich krążenie krwi. Kolejną ważną kwestią może być nasze krzesło. Jeśli mamy taką możliwość to zamieńmy je na dość dużą gumową piłkę. Siedząc na niej bardziej zważymy uwagę na naszą odpowiednią postawę. Jest to jednak opcja dość krótkoterminowa, ponieważ nie damy rady na niej spędzić pełnego czasu w pracy. Na rynku są jednak poduszki wypełnione powietrzem, które możemy nałożyć na nasze krzesło. Ich działanie jest nieco podobne do owych piłek zatem z pewnością są one warte naszej uwagi. Jak praca to stres. Ten zazwyczaj wielu z nas towarzyszy. W tym przypadku pomocne mogą być małych rozmiarów gumowe gadżety, zazwyczaj w postaci piłki, które pozwolą nam nieco się rozładować stres. Warto pamiętać o powyższych ćwiczeniach, ponieważ siedząc tyle godzin za biurkiem narażamy swoje zdrowie. Konsekwencje mogą być widoczne dopiero za kilka lat, dlatego nawet jeśli teraz nie występuje u nas ból to i tak warto owe ćwiczenia wykonywać.

4 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *