czy dropshipping to dobry pomysł na biznes
Finanse

Czy dropshipping to dobry pomysł na własny biznes?

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to model biznesowy polegający na sprzedaży przez Internet produktów, których nie masz na stanie, poprzez umowy i negocjacje z producentem lub hurtownikiem, tak aby były one wysyłane bezpośrednio do Twojego klienta końcowego.

W ten sposób, bez konieczności inwestowania w zakup dużego własnego magazynu, można również sprzedawać w swojej firmie różne artykuły czy produkty, których fizycznie nie posiadamy.


Jak dokładnie działa dropshipping?

Jeśli masz już e-commerce lub dopiero zamierzasz go założyć, dzięki stworzeniu umów i negocjacji z producentem lub hurtownikiem, będziesz mógł sprzedawać w swoim sklepie internetowym artykuły lub produkty, których tak naprawdę nie masz na stanie.

A w momencie, gdy osoba kupi te produkty w Twojej firmie, Twój dostawca również otrzyma powiadomienie, dzięki czemu to on będzie mógł wysłać te produkty do tych klientów.

Krótko mówiąc, detalista przyjmuje w takiej sprzedaży rolę pośrednika. Ale przedmioty zakupione w Twoim sklepie byłyby wysyłane do klientów pod Twoją własną marką (lub nawet bez żadnych oznaczeń identyfikacyjnych).

Przeczytaj również: Jak zdobyć dobrą pracę będąc osobą niepełnosprawną?

Jakie są korzyści dla każdej ze stron?

Biznes dla właściciela e-commerce polega na tym, że może on sprzedawać produkty z magazynu i zarabiać na prowizji od ceny od producenta lub hurtownika. Korzyścią dla dropshippera jest to, że może on sprzedawać więcej produktów w Internecie bez konieczności martwienia się o pozycjonowanie i/lub zarządzanie własnym sklepem internetowym.

Czy jednak jest to tak proste, jak się wydaje?

W dzisiejszych czasach żaden biznes nie jest w zasadzie prosty, wszystkie wymagają dobrej inwestycji czasu i pieniędzy, a także znajomości sektora handlowego, do którego próbujesz wejść. I ta sprawa nie jest wyjątkiem. Przed podjęciem decyzji o zaangażowaniu się w dropshipping trzeba uważnie rozważyć wszystkie wady i zalety.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *