Disneyland w Paryżu
Podróże

Disneyland w Paryżu – praktyczny przewodnik

Każde dziecko marzy by wybrać się do Disneylandu. Rodzice są jednak zwykle sceptyczni, z powodu wysokich cen, zarówno samolotu, jak i biletów wstępu. Nie trzeba wybierać się do Kalifornii, gdyż jest to zdecydowanie droższe od wyprawy do Paryża, gdzie także znajduje się Disneyland. Oczywiście należy odpowiednio przygotować się do wyprawy i ją zaplanować, aby uniknąć nadmiernych kosztów.

Disneyland w Paryżu – jak obniżyć koszty podróży?

Jazda samochodem jest bardzo męcząca, gdyż wynosi ok. 24 godziny. Lepszym rozwiązaniem jest lot samolotem. Powszechnie wydaje się, że bilety są bardzo drogie, a to niekoniecznie jest prawda wystarczy tylko odpowiednio wcześniej zabukować bilety bądź też skorzystać z promocji, jakie oferują tanie linie lotnicze. Również bilety do Disneylandu można zakupić przez internet, gdyż są tańsze, a bilety rodzinne objęte są zniżką. Bookowanie hotelu również można załatwić przez internet. Warto wtedy wybrać odpowiednią lokalizację, która nie będzie zbytnio oddalona od Disneylandu, jak i centrum miasta. W ten sposób można również wybrać się na wycieczkę po Paryżu.

Przeczytaj również: Zoo Oasis Park na Fuerteventurze

Disneyland w Paryżu – od czego rozpocząć zwiedzanie i rodzinną rozrywkę?

W Disneylandzie atrakcje znajdą dzieci w każdym wieku, a także dorośli. Zwiedzanie Disneylandu należy rozpocząć jak najwcześniej i wybrać się do Disneyland Park. Na samym początku możemy odwiedzić Main Street, która jest repliką prowincjonalnego miasteczka w amerykańskim stylu z przełomu XIX i XX wieku. To właśnie w tym miejscu odbywają się słynne parady ulubionych postaci z bajek Disney’a takich jak: Kaczor Donald, Myszka Mickey, Myszka Mini. Można sobie wykonać z nimi zdjęcia, a także zobaczyć parady wszystkich bohaterów kreskówek Walta Disney’a. Wycieczka po Disneyland Park może odbywać się pieszo lub oldtimerem czy też piętrowym autobusem. Po atrakcjach warto udać się do parków tematycznych. W przypadku małych dzieci, najlepszym wyborem jest Fantasy Land, gdzie można spotkać Piotrusia Pana, a także Słonika Dumbo. Dla trochę starszych dzieci, jak i dorosłych obowiązkowym punktem jest Peter Pan’s Flight, gdzie można odbyć lot do Nibylandii. Dla miłośników wynalazków oraz nauki najlepszym wyborem będzie Discovery Land. Również miłośnicy Dzikiego Zachodu znajdą coś dla siebie, niezależnie w jakim są wieku. Na Dzikim Zachodzie można przejechać się kolejką górską Big Thunder Mountain czy też klasycznym parostatkiem, gdzie wokół będą wybuchać gejzery.

Adventure Land – dla amatorów adrenaliny

Również miłośnicy adrenaliny i przygód będą usatysfakcjonowani wizytą w Disneylandzie. Adventure Land oferuje wiele atrakcji. Można przejechać się kolejką Indiany Jones’a, gdzie znajduje się tzw. pętla śmierci. Kolejka obraca się o 360 stopni, co powoduje niesamowite wrażenia i solidną dawkę adrenaliny. To rozrywka tylko dla najodważniejszych. Będąc w Adventure Land również można udać się na bitwę morską. Rejs statkiem jest niebywałą atrakcją, gdyż jest się w samym środku bitwy morskiej. Są tam również liczne inne atrakcje dla amatorów mocnych wrażeń.

Poznaj tajniki filmów Disney’a

Po świetnej zabawie w Disneyland Park obowiązkowe jest również zwiedzanie Walt Disney Studios Park. To właśnie w tym miejscu odbywają się słynne parady filmowe. To również w tym miejscu można poznać, jak powstają znane wszystkim kreskówki. Po części edukacyjnej można się wybrać na plan filmowy i zobaczyć, jak powstają brawurowe sceny czy też pokazy kaskaderskie. Można wybrać się także do kanionu katastrof i zobaczyć inscenizacje największych na świecie katastrof. Warto także odwiedzić Wieżę Terroru i zobaczyć na własne oczy spadającą windę w nawiedzonym hotelu. Możemy udać się także na plan, gdzie powstają sceny filmów katastroficznych i zobaczyć, jak kręcone są zapierające dech w piersiach ujęcia. Jest to bardziej rozrywka dla dorosłych i starszych dzieci.

Disney Village – doskonała rozrywka dla całej rodziny

W Disney Village organizowane są pokazy tańca, a także odbywa się słynny Buffalo Bill’s Wild West Show. Są to wieczorne przedstawienia, w których występują kowboje, jak i Indianie. Na własne oczy możemy zobaczyć strzelaniny czy też napady rabunkowe, jak i polowania. Takie przedstawienia trwają około półtorej godziny. Odbywają się one dwa razy w ciągu dnia w godzinach wieczornych. W trakcie nich serwowany jest serwowane jest jedzenie, którym żywili się prawdziwi kowboje, jak i Indianie. Warto tutaj zauważyć, że menu dostosowane jest także do dzieci. W trakcie pokazu wykorzystywane są żywe konie. Zatem takie przedstawienia nie są polecane dla bardzo małych dzieci, jak i osób zmagających się z astmą czy też alergiami, gdyż zakurzenie jest bardzo intensywne.

Przeczytaj również: Dlaczego warto odwiedzić Mediolan?

Wyżywienie w Disneylandzie – co warto wiedzieć?

Jeżeli ma się zarezerwowany pokój w jednym z hoteli znajdujących się na terenie Disneylandu to w pakiecie hotelu jest śniadanie. Pozostałe posiłki można zjeść na terenie restauracji hotelowych, natomiast osoby, których hotele znajdują się poza terenem Disneylandu mogą pójść do jednej z licznych restauracji, które znajdują się na terenie całego obiektu. Jest tam możliwość zakosztowania kuchni z całego świata, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tu zarówno kuchnia japońska, ze świeżym sushi, jak i kuchnia meksykańska z burrito, a także tradycyjne amerykańskie burgery, które na pewno ucieszą dzieci.
Wadą są wysokie ceny. Na licznych uliczkach są również stragany z przekąskami czy też słodkościami, takimi jak wata cukrowa, owoce w czekoladzie czy karmelizowane jabłka. Takie łakocie ucieszą przede wszystkim dzieci. Rodzice mogą również zabrać swój prowiant, kupując w lokalnych sklepikach. Jest to jednak problematyczne, gdyż plecak trzeba wszędzie ze sobą nosić.

Informacje dodatkowe o Disneylandzie – co warto wiedzieć?

Przede wszystkim jest absolutny zakaz wprowadzania zwierząt domowych na terenie całego obiektu. Również są ograniczenia dotyczące korzystania z atrakcji. W przypadku Rock and Roller Coaster’a trzeba mieć co najmniej 1, 2 m wzrostu. Natomiast na wyspę piratów nie można się wybrać, jeżeli nie ma się 1, 4 m. Również osoby niepełnosprawne, jak i z ograniczoną sprawnością, jak i kobiety w ciąży nie mogą korzystać ze wszystkich atrakcji, zatem o swoim stanie należy poinformować obsługę, która udzieli wszystkich informacji. W Disneylandzie można również wypożyczyć wózek dziecięcy za dodatkową opłatą, a także zakupić wszystkie akcesoria niemowlęce czy też przewinąć niemowlę. Znajduje się tam również punkt dzieci znalezionych, które w tym miejscu czekają na odbiór przez opiekunów. Dla rodziców z małymi dziećmi przewidziano również strefę Baby Switch, gdzie jeden z rodziców może skorzystać z atrakcji w trakcie, gdy drugi opiekuje się dzieckiem. Następnie mogą oni zamienić się miejscami, bez konieczności ponownego stania w kolejce. Warto również wiedzieć, że na terenie Disneylandu znajduje się pole golfowe, gdzie wszyscy miłośnicy tego sportu mogą zagrać mecz.

Disneyland to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Nawet rodzice z niemowlętami mogą dobrze się bawić i skorzystać z wielu atrakcji. Warto więc wybrać się do Disneylandu w Paryżu.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *