jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy
Moda

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Kolczyki to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów biżuterii. Doskonale wpisują się niemal w każdą okoliczność i świetnie rozświetlają wizerunek swojej właścicielki. Znakomicie prezentują się zarówno w towarzystwie casualowych dżinsów dopełnionych przez luźne koszule i t-shirty, jak i wytwornych, pełnych elegancji sukienek balowych i wieczorowych. Możemy założyć je do biura, do kawiarni, na randkę, a nawet na spacer z dzieckiem. Różnorodność form i fasonów sprawia, że bez problemu dopasujemy je do swoich preferencji i typu urody. Projektanci oddają do naszej dyspozycji kolczyki wykonane z metali, kamieni szlachetnych i półszlachetnych, plastiku, a nawet filcu czy ceramiki.

Okrągła twarz – podłużne kolczyki

Decydując się na dopełnienie stylizacji przez kolczyki bezwzględnie musimy dopasować ich kształt do zarysu naszej twarzy i typu urody. Eksperci w dziedzinie wizażu podpowiadają, że podstawową regułą prowadzącą do stylizacyjnego sukcesu jest zasada odwrotności. Co kryje się za tym tajemniczym pojęciem? Spieszymy z wyjaśnieniami. Panie o okrągłej twarzy powinny zdecydowanie postawić na długie, zwisające kolczyki, które wysmuklą ich profil i zaakcentują naturalne piękno. Nie zapominajmy, że w ich przypadku nie sprawdzą się kolczyki o kształcie koła, a także uważane za uniwersalne, maleńkie wkręty.

Ostry kontur twarzy – okrągłe kolczyki

Kiedy zatem możemy śmiało postawić na okrągłe kolczyki? Specjaliści zgodnie twierdzą, że są one niezastąpione w przypadku miłośniczek mody posiadających kwadratowy kształt twarzy. Ciekawą opcją okażą się także kolczyki posiadające owalny zarys. Unikać należy natomiast modeli o kanciastej formie, która zamiast łagodzić, jeszcze bardziej zaostrzy optycznie kontur twarzy. Duże koła to także świetne rozwiązanie dla przedstawicielek płci pięknej o trójkątnej twarzy. Zwisające, cienkie obręcze nadadzą profilowi odpowiednie proporcje i sprawią, że ich właścicielka poczuje się bardzo zmysłowo i atrakcyjnie. Na kolczyki o dowolnej formie mogą pozwolić sobie natomiast panie, posiadające owalną twarz.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *