jak uzyskać więcej miejsca na telewizorze z androidem
Dom

Jak uzyskać więcej miejsca na telewizorze z Androidem bez usuwania czegokolwiek?

Podobnie jak dzieje się to w telefonie komórkowym, wyczerpanie wolnej pamięci w Android TV może oznaczać, że nie można instalować nowych aplikacji lub przechowywać innych rodzajów treści. I choć istnieją metody na zwolnienie miejsca na Android TV, wiele z nich wymaga usunięcia danych lub aplikacji. Jest jednak jedna metoda, która nie będzie wymagała od Ciebie usuwania czegokolwiek w ogóle.

Zasadniczo polega to na użyciu zewnętrznego urządzenia pamięci masowej, takiego jak dysk flash lub dysk twardy. Jak już pewnie wiecie, można je podłączyć do portu USB telewizora z systemem Android i są one kluczowe dla uzyskania wystarczającej ilości miejsca do dalszego przechowywania informacji i, oczywiście, instalowania aplikacji.

Przeczytaj również: Dodatki do domu w stylu vintage

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że Android TV jest kompatybilny tylko z dyskami w formacie FAT, więc jeśli twój dysk jest inny, nie rozpozna go i będziesz musiał sformatować go do FAT, coś, co możesz zrobić z samego telewizora, ponieważ jeśli nie rozpoznaje go, jest to jedna z opcji, które oferuje.

Jeśli musisz go sformatować, system zapyta Cię, czy chcesz go sformatować jako dysk zewnętrzny lub dysk wymienny. Należy wybrać „external”, aby system mógł go wykorzystać do celów przechowywania aplikacji. W ten sposób zwiększysz już pamięć masową swojego systemu. I to jest świetna wiadomość, zwłaszcza dla telewizorów, które w standardzie mają Android TV i tylko kilka GB pamięci masowej. Będziesz mógł z większym spokojem instalować aplikacje, wiedząc, że dysk będzie pełnił rolę dodatku.

Przeczytaj również: Czy instalacja paneli słonecznych jest opłacalna?


Należy jednak pamiętać, aby w żadnym momencie nie odłączać dysku USB. Nie tylko dlatego, że uniemożliwisz dostęp do aplikacji i innych przechowywanych informacji, ale także dlatego, że może to spowodować błąd (chociaż ponowne podłączenie go zwykle przywróci go do normy).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *