jedzenie które oczyszcza organizm
Jedzenie

Jedzenie, które oczyszcza organizm

Codziennie aplikujemy naszemu organizmowi mnóstwo toksyn. Często nawet o tym nie wiemy. Niestety są to czynności na którymi się nie zastanawiamy i wykonujemy je automatycznie. Wiele toksyn znajdziemy w pożywieniu, a przede wszystkim w powietrzu (tym bardziej zimą). Warto pomyśleć o detoksykacji, dzięki temu procesowi oczyścimy choć trochę nasz organizm, a przy tym poczujemy się lepiej. Jest to proces w pełni naturalny, dzięki któremu odżyjemy. Nasz organizm zacznie pracować tak jak powinien, a przy tym wszystkim usprawni się praca większości naszych wewnętrznych narządów. Warto o tym pomyśleć, tym bardziej w przypadku pań, którym tak bardzo zależy na nieskazitelnej skórze, dobrej kondycji włosów czy paznokci. Przejdźmy zatem do samych metod detoksykacji, których jest naprawdę sporo.

W jaki sposób szybko oczyścić organizm?

Warto tu jednak zaznaczyć, by wybierać te naturalne sposoby, które z resztą niżej zostaną przedstawione. Większości z nich działa odpowiednio na jeden z naszych narządów, dlatego wybierajmy te, które naprawdę mogą przynieść nam wiele korzyści.

Woda z cytryną

Pierwszy sposób oczyszczania organizmu jest niezwykle popularny – to nic innego jak letnia woda zmieszana z sokiem z cytryny. Najlepiej taką szklankę wypić tuż po wstaniu. Dzięki takiemu procesowi możemy skutecznie walczyć z usuwaniem toksyn z naszego organizmu. Dodatkowo zadbamy o naszą wątrobę i układ trawienny. Metoda ta nie wymaga od nas wiele poświęconego czasu – wystarczy, że w domu mamy kilka cytryn, a wychodząc z domu do butelki z wodą dodamy tam owy sok.

Chlorella

Przejdźmy teraz do mniej znanej metody jaką jest spożywanie chlorelli. To glon, który ma niesamowite właściwości. Posiada wiele witamin, dzięki czemu nie musimy martwić się o ich spożywanie w innych produktach w ciągu dnia. Glon ten występuje w postaci tabletek, a także w postaci proszku (możemy do dodawać np. do napojów). Oczyszcza nasz organizm m. in. z różnego rodzaju chemikaliów, a nawet metali ciężkich czy alkoholu. Usprawnia pracę wielu narządów. O niedocenionych właściwościach tego glonu można by pisać godzinami.

Przeczytaj również: Sery na desce

To jedynie dwa z wielu innych rozwiązań. Na tych przykładach pokazane jest, że nie są to trudne metody, a mają niesamowity wpływ na nasz organizm. Dlatego warto raz na jakiś czas wykonać detoksykację organizmu i cieszyć się z poprawy zdrowia, a także z lepszego samopoczucia.