Uroda

Na czym polega abdominoplastyka?

Dobre samopoczucie to bardzo ważny element dbania o zdrowie, nieograniczający się jedynie do zdrowia emocjonalnego. Istnieją jednak inne ważne powody dla niektórych zabiegów, takich jak operacja abdominoplastyki, bo choć jest to zabieg estetyczny, to jego korzyści wykraczają daleko poza ten zakres.

Oprócz korzyści estetycznych i psychologicznych, redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu uzyskana dzięki temu zabiegowi pomaga zminimalizować ryzyko wystąpienia niektórych chorób towarzyszących, takich jak cukrzyca czy niektóre choroby serca. Zmniejsza również obciążenie pleców, a w konsekwencji minimalizuje ból dolnej części pleców.

Przeczytaj również: Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej bez zmniejszania rozmiaru piersi?

Co to jest abdominoplastyka?

Abdominoplastyka to zabieg chirurgiczny, wykonywany w znieczuleniu ogólnym, który usuwa nadmiar tłuszczu i skóry z brzucha, wzmacnia mięśnie ściany brzucha, jednocześnie ustawiając je z powrotem w prawidłowej pozycji.

Poza korzyściami estetycznymi i psychologicznymi, redukcja tłuszczu z brzucha uzyskana dzięki temu zabiegowi pomaga zminimalizować ryzyko wystąpienia niektórych chorób towarzyszących.


Podczas zabiegu chirurg wykonuje nacięcie od biodra do biodra, tuż nad kością łonową. Niekiedy konieczne jest, aby zabieg był nieco bardziej rozległy i obejmował również boczne obszary brzucha. Po usunięciu tłuszczu i skóry chirurg zamyka nacięcie, a następnie udziela niezbędnych wskazówek dotyczących prawidłowego gojenia.

Przypadki, w których jest ona wskazana.

Chociaż abdominoplastyka ma wiele korzyści dla zdrowia, nie jest to procedura, która jest rutynowo wskazana do takich celów. W rzeczywistości operacja ta wykonywana jest na życzenie pacjenta i, częściej, w celu uzyskania płaskiego brzucha i nieco szczuplejszej talii. Jednak dodatkowe zalety również istnieją i są jeszcze jednym powodem, aby zdecydować się na tak ważny krok.

Przeczytaj również: Zabieg, który poprawi twój uśmiech

Ostrożność, którą należy zachować.

W przypadku wszystkich procedur medycznych należy zachować pewne środki ostrożności, zarówno przed jak i po poddaniu się im.

Zanim zdecydujesz się wejść na salę operacyjną, ważne jest, aby znaleźć klinikę z wyspecjalizowanymi specjalistami. Operacja trwa zazwyczaj od 2 do 4 godzin, ale konieczne jest również kilka dni rekonwalescencji pooperacyjnej. Po wypisaniu ze szpitala, należy postępować zgodnie z instrukcjami specjalisty, aby proces gojenia przebiegał sprawnie. W tym czasie należy unikać uprawiania sportu lub innych aktywności, które wiążą się z napięciem w okolicy brzucha.

Specjalista prawdopodobnie zaleci stosowanie gorsetu. Wszystkie te zalecenia muszą zostać uwzględnione, aby operacja zakończyła się prawdziwym sukcesem. Normalnym zjawiskiem jest również odczuwanie pewnego dyskomfortu. Specjalista prawdopodobnie przepisze środki przeciwbólowe, aby czas upłynął z jak najmniejszym bólem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *