Uroda

Podkład pod olejowanie włosów

Olejowanie to jeden z najcudowniejszych zabiegów, jaki można zafundować swoim włosom w domowych warunkach. Sprawa wydaje się prosta, bo wystarczy sprawdzić typ porowatości pasm i następnie do tego typu dopasować olej, a potem wetrzeć go w pasma, zostawić na pół godziny do godziny i zemulgować odżywką oraz umyć głowę szamponem. Zanim jednak tłusty produkt trafi na włosy, warto sięgnąć po odpowiedni podkład pod olejowanie. Niby nie jest on zupełnie niezbędny, bo też wiele kobiet doskonale radzi sobie bez niego, jednakże wprowadzenie go do pielęgnacyjnej rutyny może przynieść olbrzymią różnicę i sprawić, że efekty olejowania będą tak dobre, jak jeszcze nigdy wcześniej.

Przeczytaj również: Pielęgnacja włosów farbowanych – patenty i tipy

Olejowanie na podkład jest najbardziej uniwersalną metodą olejowania włosów. W przypadku tej techniki prawie nie ma takiej możliwości, by zrobić sobie jakąś większą krzywdę, doprowadzić do nadmiernego przetłuszczenia lub obciążenia włosów albo wywołać ich wzmożone wypadanie lub rozdwajanie się na końcach. Podkład wstępnie nawilża włosy i przygotowuje je do przyjęcia oleju. Jego dodatek ma za zadanie maksymalnie odżywić pasma i doprowadzić do zatrzymania ich wysokiego poziomu nawilżenia. Efekty zabiegu utrzymują się więc dużo dłużej niżeli efekty „zwyczajnego” olejowania na sucho.

Baza pod olejowanie sprawi zatem, że te wszystkie substancje, które wystąpią w nałożonym później oleju, dużo lepiej wnikną we włosy i zdołają przeniknąć do ich najgłębiej osadzonych warstw, by zadziałać na nie od wewnątrz, a nie tylko powierzchownie i prawdziwie odżywić pasma, zamiast tylko poprawiać ich wygląd. Wiele kobiet zauważa, że olej użyty na dobrym podkładzie później okazuje się też łatwiejszy do zmycia. Dużo szybciej można usunąć jego nadmiar z włosów, co skraca czas wykonywania zabiegu i sprawia, że olejowanie staje się mniej frustrujące, bo jednak mnóstwo kobiet ma spore problemy właśnie z domyciem oleju. 

Przeczytaj również: Z grzywką czy bez? Komu pasuje grzywka?

Okazuje się natomiast, że dobrą bazę może stworzyć wiele naturalnych mikstur, które na spokojnie da się przygotować w domowych warunkach. To nie musi być żaden gotowy preparat, kupowany specjalnie w drogerii. Znakomity naturalny podkład pod olejowanie to chociażby woda wymieszana z miodem lub też woda z rozpuszczonym w niej cukrem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *