Dom

Porady dotyczące optymalizacji przeprowadzki

Czy musisz wkrótce przeprowadzić się do domu? Samo myślenie o tym wszystkim, co się z tym wiąże, może być wyczerpujące, rzeczy do spakowania, wynajęcie usługi przeprowadzkowej, sprzątanie starego mieszkania, organizacja nowego, itp.

Zaplanuj swoją przeprowadzkę z wyprzedzeniem.

Poświęć czas na wycenę usługi przeprowadzkowej co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Dzięki temu będziesz mógł porównać firmy i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. 

Zrób inwentaryzację.

 Zrób listę wszystkich przedmiotów i mebli, które masz, a następnie sklasyfikuj swoją listę, sortując przedmioty z kuchni, sypialni, jadalni itp. To pomoże ci wiedzieć, co masz, więc możesz odrzucić przedmioty i meble.

Przeczytaj również: Dodatki do domu w stylu vintage

Sprzedaj lub oddaj rzeczy, których już nie będziesz używać. 

Jeśli masz rzeczy, które są w dobrym stanie i nie zamierzasz już ich używać, może ktoś inny mógłby je wykorzystać. Możesz zorganizować wyprzedaż garażową lub przekazać swoje rzeczy komuś, kto najbardziej ich potrzebuje.


Zmierz swoje meble.


Pomiar mebli, drzwi, schodów i wind będzie wielką pomocą w dniu przeprowadzki, ponieważ brak możliwości wniesienia mebli po schodach lub windach stanowiłby dodatkowy wysiłek i koszt.


Uważaj na swoje delikatne przedmioty.


Brzmi to jak oczywistość, ale w rzeczywistości należy bardzo uważać na rzeczy, które mogą się stłuc, najlepiej zawinąć te szklane przedmioty w serwetki, pomogą one zachować je w dobrym stanie. Pamiętaj też o oznaczeniu delikatnych pudełek i jeśli uznasz to za wygodne, zabierz je ze sobą osobno.


Rozmroź wcześniej lodówkę.

Odłączenie lodówki w odpowiednim czasie pozwoli jej się rozmrozić, pamiętaj też, by nie zostawiać w niej przedmiotów ani jedzenia, a podczas przeprowadzki wyczyścić ją, by uniknąć rozlania. Użyj serwetek kuchennych, ponieważ są super chłonne, znacznie ułatwią zadanie. 

Przeczytaj również: Jak zrobić porządek w kuchni


Przygotuj zapasową walizkę.

Postaraj się mieć przygotowaną walizkę podróżną na co najmniej cztery dni, z rzeczami do użytku osobistego (przybory toaletowe, ubrania i tym podobne). Dzięki temu unikniesz rozpakowywania wszystkiego przed snem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *