najlepsze kalendarze adwentowe
Uroda

Top 10 kalendarzy adwentowych z kosmetykami na 2020 rok

Tradycja dotycząca kalendarzy adwentowych pochodzi z Niemiec, z kręgów protestanckich. Pierwotną rolą kalendarzy adwentowych było odliczanie dni do Bożego Narodzenia, które miało łączyć życie codzienne ze sferą sakralną. Stopniowo kalendarze przechodziły różne modyfikacje, zmieniał się ich wygląd, styl oraz zawartość. Obecnie kalendarz adwentowy występuje w przeróżnych formach. Oprócz ciekawej i zachęcającej zawartości, firmy prześcigają się również w najlepszym designie kalendarzy adwentowych, tak, aby być jak najatrakcyjniejszym dla swoich potencjalnych klientów. W kalendarzach tych możemy znaleźć słodycze, herbatę, biżuterię czy inne przedmioty do użycia lub spożycia. Jednak szczególnym rodzajem kalendarza adwentowego, który w ostatnich czasach stał się bardzo popularny, jest kalendarz kosmetyczny. Popularność nie wynika wyłącznie z ilości takich kalendarzy w sklepach, ale również z treści internetowych, poświęconych ich otwieraniu. Zakup tego kalendarza może być bardzo opłacalny, jeśli wybierze się taki, z którego w pełni będzie można potem skorzystać. Rozpiętość ceny może być jednak bardzo duża, co zależy od stopnia luksusowości danej marki. Na niektóre kalendarze w roku 2020 warto zwrócić szczególną uwagę.

Najlepsze kalendarze adwentowe z kosmetykami:

1. Sephora, cena 499zł

Niezwykle popularnym kalendarzem, szczególnie na Youtube, jest ten pochodzący z Sephory. Jest to znana perfumeria, w której znaleźć można wiele dobrych, światowych marek z wysokiej półki. Perfumeria ta wystawia zwykle dwa kalendarze. Hitem jest zwłaszcza kalendarz Sephora Favourites, w którym znaleźć można hity kosmetyczne tego sklepu, zarówno jeśli chodzi o kosmetyki kolorowe, jak i pielęgnacyjne. Wartość kosmetyków w tym kalendarzu jest dużo wyższa w sprzedaży regularnej. W tym roku będzie można znaleźć kosmetyki najlepszych światowych marek, takich jak Natasha Denona czy Too Faced.

2. Douglas, cena 1299zł

Inną, również znaną i lubianą przez wielu drogerią, jest Douglas. W tym w perfumerii tej dostać można kalendarz z kosmetykami luksusowej marki Giorgio Armani. W kalendarzu tym znajduje się wiele kosmetyków do ust i oczu, a także innych. Przeważające w tym kalendarzu będą więc kosmetyki kolorowe. Znajdą się tam również inne gadżety, które typowe są dla wielu kalendarzy. Jest to propozycja zarówno dla fanek tej marki, jak i dla tych, które chcą spróbować luksusowych kosmetyków do makijażu.

3. Lookfantastic, ok. 415zł

Popularnością w Polsce cieszą się również kalendarze, które nie są dostępne stacjonarnie, ale można zamówić je zza granicy. Kalendarz marki Lookfantastic jest wart około 2200 zł, skupia się głównie na bardzo dobrej pielęgnacji, z której sklep ten słynie, a także na kosmetykach do makijażu, które pochodzą z luksusowych, światowych marek. Jest to dobry wybór zwłaszcza dla fanek dobrej i luksusowej pielęgnacji.

4. Rituals, 389 zł lub 259zł

Ciekawym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o szatę graficzną i formę kalendarza, są tegoroczne kalendarze adwentowe Rituals. Kaledarz 3D, który ma formę oświetlonych domków nocą, zawiera zwłaszcza kosmetyki do kąpieli i pod prysznic, a także aromatyczne świece. Jest to ten droższy kalendarz. Podobną zawartość, tak charakterystyczną dla tej marki, znajdziemy również w tańszym kalendarzu, który ma formę czerwonego, zaśnieżonego domku. Kalendarze te to rozwiązania zwłaszcza dla wszystkich tych osób, które cenią sobie zwłaszcza pielęgnacyjne rytuały i aromatyczne kąpiele.

5. Nyx, ok. 229zł

Kalendarze adwentowe bywają również poświęcone wyłącznie jednemu albo tylko kilku rodzajom kosmetyków do makijażu. W marce Nyx znaleźć można na przykład taki kalendarz, który zawiera same pomadki. Kalendarz Love Dico to z pewnością świetna propozycja dla wszystkich fanek kosmetyków do ust, które uznają usta za najważniejszy element makijażu.

6. Yves Rocher, cena 219zł

Kalendarz, który zawiera różne kosmetyki do pielęgnacji, warto kupić w takiej marce, która w tego typu kosmetykach się specjalizuje. Wiele osób woli zainwestować w droższą pielęgnację niż kosmetyki kolorowe, gdyż wpływa ona znacznie na kondycję skóry. Używanie takich kosmetyków jest również bardzo przyjemne, zwłaszcza w okresie świątecznym, gdyż czas ten szczególnie sprzyja różnym zabiegom i rytuałom pielęgnacyjnym.

Przeczytaj również: Project pan. O co chodzi w tym popularnym wśród influencerek projekcie?

7. Ultimate, The Body Shop, cena ok, 600zł

Znaczną przewagę pielęgnacji wysokiej jakości oferuje również sklep The Body Shop. Zawiera on różne typy kosmetyków, które są bardzo przydatne i użytkowe. Ich wysoka jakość sprawia, że będzie to świetna opcja dla osób chcących kalendarza z kosmetykami, które będzie można łatwo wykorzystać, ale jednocześnie będzie to coś nowego i niecodziennego.

8. Bomb Cosmetics, ok. 77zł

Wszystkim fankom długich, aromatycznych i relaksujących kąpieli z pewnością sprawdzi się również kalendarz adwentowy Bomb Cosmetics. Składa się on wyłącznie z aromatycznych i pielęgnujących mydełek do kąpieli, które wspaniale nadadzą się na długie grudniowe wieczory w oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia.

9. Lumene, cena ok. 430zł

Kalendarzem adwentowym, który skupia się głównie na dogłębnej i profesjonalnej pielęgnacji cery, jest kalendarz adwentowy marki Lumene. Znajdziemy tam różne specyfiki, które mają za zadanie pielęgnować, oczyszczać i dobrze wpływać na kondycję skóry twarzy. To opcja bardzo dobra dla wszystkich zwolenniczek pielęgnacji, które szczególny nacisk kładą na pielęgnację cery.

10. Yankee Candle, ok. 170zł

Fankom i fanom różnego rodzaju świątecznych zapachów z pewnością przypaść do gustu może kalendarz Yankee Candle. Świeczki, które roztaczają wspaniałe, intrygujące i ciekawe zapachy wprowadzają świąteczny, niepowtarzalny nastrój, który idealnie komponował się będzie z oczekiwaniem na święta i wytwarzał rodzinną atmosferę.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *