Jedzenie

Zalety soli Maldon

Sól Maldon to rodzaj płatkowanej soli morskiej, która pochodzi z Anglii, a konkretnie z ujścia rzeki Blackwater w mieście Maldon i jest wytwarzana w sposób całkowicie rzemieślniczy poprzez filtrowanie wody morskiej z ujścia, następnie jest powoli gotowana i zbierana ręcznie. W wyniku tego tradycyjnego procesu produkcji otrzymujemy naturalny produkt o wielu zaletach i korzyściach dla naszego organizmu.

Przeczytaj również: Jedzenie, które oczyszcza organizm


Czysta sól o wyjątkowym smaku

Sól Maldon charakteryzuje się tym, że bardzo łatwo się rozpuszcza. Jego wygląd przypominający płatki jest zwodniczy, ponieważ przy najmniejszym dotyku rozpuszcza się nie pozostawiając śladu. Chociaż nie pozostawia śladów, jego smak jest niepowtarzalny, a ponadto ma chrupiącą teksturę, która rozpływa się w ustach, pozostawiając bardzo wyjątkowy smak. Te właściwości sprawiają, że sól Maldon może być stosowana w każdym daniu. Oprócz walorów smakowych, wykorzystując kształt tej soli, wielu kucharzy umieszcza ją na talerzu, pozostawiając widoczne jej płatki, zanim zostaną całkowicie wchłonięte, tworząc rodzaj solniczki wewnątrz samego dania. W ten sposób sól można łatwo wymieszać w tych miejscach dania, które najbardziej lubimy, oferując znacznie bardziej wyrafinowany design i smak.


Sól Maldon jest ekonomiczna

Pomimo przekonania, że sól Maldon jest droższa od zwykłej soli, faktem jest, że sól Maldon dostaje dużo więcej zastosowań. Jest oczywiste, że jeśli porównać ją z ceną zwykłej soli, sól Maldon kosztuje więcej, ale potrzebujesz mniej soli Maldon, aby osiągnąć rezultaty, które są trudne do osiągnięcia przy użyciu tej samej ilości konwencjonalnej soli. Oznacza to, że będziemy musieli użyć jej mniej, aby uzyskać znacznie bardziej wzmocniony smak, dzięki czemu sól starczy nam na znacznie dłużej. W gruncie rzeczy, owszem, płacimy za droższy produkt, ale będziemy mogli z niego korzystać przez znacznie dłuższy okres czasu, więc będzie on lepiej amortyzowany.

Przeczytaj również: Jakie pokarmy zawierają flawonoidy?


Niska zawartość sodu

Kolejnym aspektem tego płatka solnego jest to, że ma on niską zawartość sodu. Dzięki temu raczej nie będziemy mieli problemów z przesadzaniem z solą jak w przypadku soli konwencjonalnej i jest ona doskonała praktycznie do każdego rodzaju potraw. Sól Maldon ma również wiele zastosowań w kuchni poza dodawaniem odrobiny pikanterii do potraw, ponieważ jest również używana do przyprawiania, a nawet może być stosowana w koktajlach.


Wysoka zawartość magnezu i jodu

Sól Maldon ma wysoką zawartość magnezu, który jest dobry dla ciśnienia krwi, a także pomaga zwalczać bezsenność i bóle głowy. Jest również bogaty w jod, który jest bardzo dobry dla ogólnego metabolizmu i pomaga w spalaniu tłuszczu.

Wystarczy spróbować odrobiny soli Maldon, by się od niej uzależnić. Niepowtarzalny smak, jaki pozostawia na potrawach, to coś, czemu nie dorównuje konwencjonalna sól. Jest również w bardzo ekonomicznej cenie, jeśli weźmiemy pod uwagę ostateczny dotyk jakości, który dodaje do twoich potraw. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *