Finanse

Jak zdobyć dobrą pracę, kiedy jesteś osobą niepełnosprawną?

Fakt, że jesteś niepełnosprawny nie oznacza, że jest to przeszkoda nie do pokonania w zdobyciu pracy. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, jest to, że jesteś osobą odpowiedzialną za udowodnienie sobie i reszcie świata, że masz umiejętności i prawo do bycia częścią prawdziwego i konkurencyjnego świata.

Pamiętaj, że kiedy masz chęć walki o to, czego chcesz, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę, możesz zrobić wszystko. Po prostu będąc wytrwałym, możesz zrobić to wszystko. Choć nie jest to łatwe, dzień po dniu trzeba dawać przykład, a drzwi, do których pukałeś, otworzą się.

Przeczytaj również: Nie dostałem się na studia. Co dalej?


Porozmawiaj ze swoją rodziną.

Jeśli szukasz pracy po raz pierwszy, a jesteś osobą niepełnosprawną, najlepiej porozmawiaj o tym z rodziną, aby była świadoma, pozwoliła Ci to zrobić, a nawet mogła Cię wspierać w tym procesie. Musisz najpierw zrozumieć i dać im do zrozumienia, że tak jak w przypadku zwykłego człowieka, potrzeba czasu i kilku porażek, zanim uda Ci się zdobyć pracę, która będzie stabilna i zaspokoi Twoje potrzeby.


Bądź wytrwały.

Aby zdobyć pracę, jeśli jesteś niepełnosprawny, powinieneś być świadomy, że wiele twoich aplikacji do pracodawców zostanie odrzuconych, ale to nie znaczy, że nie ma miejsc pracy. Więc musisz ciągle próbować w różnych miejscach lub w tych samych miejscach, w końcu kluczem jest wytrwałość, którą możesz mieć, jeśli chodzi o zdobycie pracy.


Szkolenia.

Sukces nie przychodzi bez treningu, a w przypadku osoby niepełnosprawnej jest on znacznie bardziej skomplikowany, ale trzeba go zrobić. Szkol się na stanowiska, które odpowiadają Ci we wszystkich dziedzinach, na przykład community manager. Ponadto, możesz udać się do niektórych instytucji, które oferują pewne szkolenia, gdzie zapewniają ci narzędzia i wsparcie, aby zwiększyć swoją wartość na rynku pracy.


Specjalistyczna pomoc.

W trakcie procesu poszukiwania pracy, jeśli jesteś niepełnosprawny, sytuacja staje się skomplikowana, dlatego powinieneś zwrócić się do pewnego rodzaju instytucji, która posiada wiedzę, która pomoże Ci uzyskać to, czego szukasz. Niektóre z nich mogą zapewnić Ci niezbędne porady i program dostosowany do Twoich potrzeb, tak aby nic nie stało na przeszkodzie.

Podkreślaj swoje atuty.

Aby zdobyć pracę, jeśli jesteś niepełnosprawny, powinieneś umieścić w swoim CV, a także w każdej rozmowie kwalifikacyjnej, cechy, za które firma powinna cię zatrudnić. Wymień więc postawy, które musisz posiadać, aby wykonywać pracę, o którą się ubiegasz. Jeśli jesteś dobry z publicznością, z pracą przy biurku, z pracą społeczną, z liczbami i ze sportem. Przede wszystkim w tym miejscu podkreśl, jeśli działałeś w organizacji non-profit, bo to wzmacnia Twój potencjał i Twój wizerunek w oczach innych.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *