zioła zwalczające brzydki zapach z ust
Lifestyle

Zioła zwalczające brzydki zapach z ust

• Bazylia, rozmaryn, pietruszka i tymianek mogą pomóc w pozbyciu się nieświeżego oddechu.
 • Stosuj tabletki z lucerny, aby pozbyć się nieświeżego oddechu.
 • Kawałek cytryny z solą może ci pomóc, jeśli jesz cebulę lub czosnek.
 • Zrób herbatę z goździkami.  Użyj trzech całych lub zmielonych, połącz z gorącą wodą i pozostaw na nie dłużej niż 20 minut.
 • Koper włoski może być stosowany do nakładania na dziąsła i język, aby pozbyć się nieświeżego oddechu.

Naturalna guma zawierająca olejek z mięty zielonej lub pieprzowej jest dobra w przypadku nieświeżego oddechu.  Używanie tych olejków może wyeliminować bakterię, która powoduje nieświeży oddech.  Kiedy żujesz gumę, wytwarzasz ślinę, która usuwa nieświeży oddech.

 • Stosowanym południowoamerykańskim lekarstwem jest płukanie gardła jedną łyżeczką miodu i cynamonu w proszku.  Połącz mieszaninę z gorącą wodą.  Należy to zrobić rano.  Ma utrzymywać świeży oddech przez cały dzień.

 • Szałwia do żucia może pomóc w pozbyciu się nieświeżego oddechu.  Szałwia zawiera olejki, które mają składnik antybakteryjny, który pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

 • Mięta pieprzowa może być użyta w herbacie, aby uspokoić żołądek.  Wydychasz przez płuca, a twój oddech ma przyjemny słodki zapach.

 • Olejek z drzewa herbacianego pochodzi z rośliny Melaleuca.  Ten olejek zawiera elementy, które mogą dezynfekować usta i pozbyć się bakterii.  Olejek z drzewa herbacianego można znaleźć w paście do zębów.

Przeczytaj również: Top 10 kalendarzy adwentowych z kosmetykami
 

Dla niektórych osób używanie ziół może działać lepiej na ich system, ponieważ nie są one ścierne dla ich systemu.  Są nie tylko produktem naturalnym, ale ponieważ te zioła są przyjmowane doustnie, wpływają na twoją krew i ostatecznie zapewniają ulgę w nieświeżym oddechu.

Inne rzeczy, które możesz wziąć, aby wyeliminować nieświeży oddech, mogą zadziałać, ale przejdą również przez całe twoje ciało i wszystkie pory.  Remedia ziołowe działają nie tylko na nieświeży oddech, ale również działają na zdrowie. 

Czy leki ziołowe rozwiążą problem nieświeżego oddechu?

Leki ziołowe nie ukrywają problemu nieświeżego oddechu.  Pracują nad wyeliminowaniem problemu.  Działa, aby wskazać, co powoduje, że Twój oddech nieprzyjemnie pachnie.  Aby preparaty ziołowe działały prawidłowo, musi skorygować i pozbyć się problemu.

Stosowanie leków ziołowych może również pomóc w zmianie sposobu odżywiania się i tego, co jesz.  Jeśli spożyjesz dużo czerwonego mięsa lub nabiału, będziesz mieć nieświeży oddech, dopóki wszystko, co spożyłeś, nie zostanie strawione w twoim systemie.

Niektórzy myślą, że nieświeży oddech może się utrzymać po kilku minutach.  Jest to jednak dalekie od prawdy.  Spożywanie dużych ilości jedzenia, takich jak opisane powyżej, nie pomoże w pozbyciu się halitozy.

Przeczytaj również: Co to jest ortoreksja?

Zioła chińskie w walce z nieświeżym oddechem

Chińskie leki istnieją od wielu lat.  Ludzie używają ich do leczenia pewnych dolegliwości, na które cierpią.  Wiele z tych zabiegów wykorzystuje zioła chińskie.  Nie inaczej jest w walce z nieświeżym oddechem.
Niektóre z ziół używanych do pozbycia się nieświeżego oddechu to między innymi liście bambusa, wiciokrzew i gips.  Zioła te okazały się skuteczne w zwalczaniu nieświeżego oddechu.  Ponieważ istnieje tak wiele chińskich ziół, będziesz musiał wiedzieć, których użyć, aby pozbyć się nieświeżego oddechu.
Jeśli nie jesteś pewien, czego użyć, skonsultuj się z lekarzem lub poproś kogoś, kto zna się na chińskich ziołach, aby podał Ci rozwiązanie.  Możesz również sprawdzić online, ale prawdopodobnie nadal będziesz musiał się z kimś skonsultować.

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *