Moda

4 piękne modele klasycznych sukien ślubnych

Podczas obmyślania idealnego stroju ślubnego, a zwłaszcza przy szukaniu tej jednej wyjątkowej sukni ślubnej, w głowie przyszłej panny młodej może pojawić się mnóstwo wizji odnośnie jej przyszłego wyglądu, a także wiele całkowicie różnych koncepcji, które będą ze sobą walczyć, zabiegając o jej uwagę, bo każda zapragnie zwycięstwa. Różne są style, kolory, kroje, zdobienia, a także materiały wykonania, długości i grubości tychże materiałów. Aby jednak wybór stał się ciut prostszy, prezentujemy cztery najbardziej klasyczne i jednocześnie najpiękniejsze suknie ślubne, spośród których każda kobieta na pewno coś dla siebie wybierze.

1 – Syrenka

Model bardzo kobiecy, zmysłowy, ale z uwagi na dobrą długość – nieprzesadzony i na pewno nie wulgarny. Syrenki dają tak zwany „dramatic look”, który wielu kobietom będzie pasować, właśnie z uwagi na swoją efektowność, wyrażaną przez mocno określoną formę. Typowa syrenka zaczyna się dopasowanym do ciała gorsetem, następnie pięknie podkreśla talię i biodra, otula całe uda i jeszcze początek łydek, by dopiero na końcu zacząć się rozszerzać i stworzyć tiulowymi lub bardziej objętościowymi warstwami coś na miarę zjawiskowego syreniego ogona. To idealne suknie ślubne dla wszystkich pań marzących o uzyskaniu figury klepsydry oraz dla tych, które już w tym momencie cieszą się zgrabnymi sylwetkami i dlatego chcą je jeszcze bardziej podkreślić, aby każdy mógł docenić ich trud włożony w wypracowanie świetnej figury.

Przeczytaj również: Jak dopasować elegancką sukienkę do urody?

2 – Księżniczka

Ostatnio jak gdyby straciła na popularności, ale mimo tego wciąż znajdzie się wiele kobiet, które będą marzyć właśnie o tym, by na swoim ślubie i weselu poczuć się niczym prawdziwe księżniczki – a na to pozwoli im bufiasty model budowany przez liczne tiulowe warstwy i grube płaty materiałów. Jako że w tego typu sukienkach ślubnych dół jest bardzo mocno zaakcentowany, góra zwykle pozostaje w miarę minimalistyczna i prawie zawsze jest mocno dopasowana do ciała, dlatego często przyjmuje postać gorsetu, ewentualnie obcisłej cienkiej bluzeczki na delikatnych ramiączkach. Sukienki ślubne w stylu princesek prawie zawsze spowijane są dodatkowymi dekoracyjnymi materiałami. Pokryte warstwą tiulu albo sensualnej koronki prezentują się naprawdę wyjątkowo. Panny młodej ubraną w taką sukienkę absolutnie nie da się pomylić z nikim innym – wszyscy od razu widzą i wiedzą już, kto jest tutaj najważniejszy.

3 -Litera A

Spośród wymienionych do tej pory fasonów sukien ślubnych to właśnie ten model można uznać za najbardziej uniwersalny i klasyczny, a zarazem pasujący do większości kobiet. Za sprawą delikatnie rozszerzającej się formy, która zaczyna delikatnie odstawać od ciała dopiero od pasa za talią, każda sylwetka nabiera lekkości, staje się bardziej zgrabna, a jednocześnie zyskuje pewną dziewczęcość i mnóstwo uroku. Warto też podkreślić, że sukienki ślubne w kształcie litery A wprost doskonale prezentują się podczas tańców. Żaden inny model kreacji weselnej nie będzie tak pięknie rozkładać się przy obrotach, jednocześnie nie ograniczając ruchów (jak to robi syrenka), a przy tym nie zacznie nagle plątać się pod nogami, co mogłoby grozić upadkiem. Aby nadać takiej sukni mocniejszego wyrazu, zawsze można ozdobić ją koronką, satynowymi kwiatami lub innymi dekoracjami albo zdecydować się na odkrycie ramion lub odsłonięcie fragmentu pleców.

4 – Prostota

Listę popularnych ślubnych modeli kończą suknie ślubne o idealnie prostej linii. Tego typu kreacje nie są jednak przeznaczone dla wszystkich, bo z uwagi na swój minimalistyczny wygląd, najlepiej jednak prezentują się na kobietach niższych, szczuplejszych i ogólnie rzecz biorąc drobniejszych. Często swoim designem i formą wręcz narzucają zastosowanie stylu boho lub vintage w całym ślubnym ubiorze. Cudownie wyglądają właśnie w takich bardziej naturalnych i zwiewnych, niewymuszonych stylizacjach, w których główną rolę ma odgrywać uroda panny młodej, a strój ma ją tylko podkreślać, niczym neutralne tło.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *