Zdrowie

9 domowych sposobów na migreny i bóle głowy

Migrena to nawracający ból głowy, który często odczuwany jest po jednej stronie głowy. Jest to zaburzenie neurobiologiczne polegające na różnych zmianach neurologicznych i naczyniowych w mózgu w momencie ataku. Podczas bólu głowy tętnica znajdująca się po zewnętrznej stronie czaszki zaczyna się powiększać. Uwalnia to substancję chemiczną, która powoduje stan zapalny, ból i dalsze powiększanie się tętnicy. Atak migreny często wiąże się z uczuciem nudności, wymiotów, a także biegunki. Może to wydłużyć opróżnianie żołądka do jelita cienkiego (wpływa na wchłanianie pokarmu), zmniejsza krążenie krwi (zimne dłonie i stopy) oraz zwiększa wrażliwość na światło i dźwięk.

Domowe sposoby.


Oczywiście istnieją leki i sposoby leczenia migreny. Zawsze możesz porozmawiać z lekarzem o swoich objawach, a on lub ona pomoże Ci zidentyfikować rodzaj migreny, z którą masz do czynienia. Później może też zasugerować jakieś zabiegi lub leki.
Jednak domowe sposoby pomagają rozwiązać go znacznie lepiej i zapobiec jego powrotowi. Istnieje kilka środków na ból głowy, które mogą pomóc złagodzić ból i zapobiec kolejnym atakom. Jeśli zastanawiasz się co brać na migrenę, oto kilka środków zaradczych na migrenę, które możesz spróbować. 

Dostatecznie się wysypiaj.


Musisz uzyskać 7 do 8 godzin nieprzerwanego snu każdego dnia. Jeśli jesteś pozbawiony snu to wzrasta ryzyko wystąpienia migreny. Staraj się w miarę możliwości spać w wygodnym i dobrze wentylowanym miejscu. Więcej informacji o tym, co robić, żeby spać spokojnie, znajdziesz w TYM ARTYKULE.

Pij dużo wody.


Woda pomaga zapobiegać odwodnieniu, które może być kolejnym spustem, ponieważ nawet najmniejsze odwodnienie może powodować skurcze w tętnicach mózgu i wywoływać bóle głowy. Dlatego należy pić dużo wody. Co najmniej 8 szklanek dziennie. 

Okład z lodu.


Lód jest dobrym środkiem przeciwzapalnym. Umieść okłady z lodu na obszarze, gdzie masz ból i poczujesz jakąś natychmiastową ulgę. Pamiętaj, aby najpierw przykryć torbę mokrym ręcznikiem. Gdy przestanie być zimny, zmień go ponownie i rób tak, aż poczujesz ulgę.

Kofeina.


To jednak zależy od osoby, gdyż u niektórych osób bóle głowy mogą utrzymywać się nawet po spożyciu kofeiny. Jednak dla większości osób kofeina znacznie zmniejsza ból. Pij zimną kawę, aby uzyskać najlepsze rezultaty. 

Olejek z mięty pieprzowej.


Wetrzyj trochę olejku z mięty pieprzowej w tę część głowy, w której odczuwasz ból. Ten domowy środek działa niesamowicie dobrze w zapewnieniu ulgi od każdego rodzaju bólu głowy, w tym migreny. 

Jedz imbir.


Imbir pomoże zmniejszyć ból, a jednocześnie poprawi objawy nudności. Można ugotować imbir i pić go jako herbatę.


Kapsułki z magnezem.


 Przyjmowane w dawkach 600 miligramów dziennie, mogą zniknąć migreny związane z cyklami menstruacyjnymi. Magnez może jednak zwiększyć ryzyko wystąpienia biegunki, jeśli przyjmuje się go zbyt dużo. 

 Herbata z mniszka lekarskiego.


 Spróbuj pić jedną filiżankę dziennie, a twój problem z migreną może się skończyć. Dzieje się tak dlatego, że herbata z mniszka lekarskiego pomaga w odprężeniu umysłu, a jednocześnie pobudza krążenie krwi w organizmie.

Przeczytaj również: Jedzenie, które oczyszcza organizm

Olejek rozmarynowy.


 Wetrzyj olejek rozmarynowy w bolące miejsca i masuj przez 3 minuty. Następnie uciąć sobie krótką drzemkę. Poczujesz, że ból ustępuje. 

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *