Lifestyle

Bądź swoim najlepszym wzorem do naśladowania!

To nie jest zły pomysł, aby mieć w innych ludziach za wzór do naśladowania, ale to nie zawsze działa. Powinieneś być najlepszą wersją siebie i aby to osiągnąć, możesz wybrać kilka wskazówek, jak stać się swoim własnym wzorem do naśladowania. To normalne, że ma się ludzi, na których się patrzy, bo może ci ludzie pomogli ci stać się osobą, którą jesteś dzisiaj. Dzięki temu byłeś w stanie stworzyć własną moralność, sukces i uczciwość.


Jednak w życiu każdego człowieka przychodzi taki czas, kiedy musi zdać sobie sprawę, że oglądanie się na innych jest po prostu niepotrzebne. Jedyną osobą, na którą powinieneś patrzeć, jest ty sam. Nie jest to łatwy proces, ale oto kilka wskazówek, jak stać się własnym wzorem do naśladowania.


Bądź dumny z tego, kim jesteś.

Czasami duma jest rzeczą trudną do posiadania lub pozbycia się jej, jeśli ma się jej za dużo. Jesteś tym, kim jesteś, i tak długo, jak traktujesz ludzi z szacunkiem, stajesz w obronie tego, w co wierzysz, unikasz arogancji i kochasz siebie z całego serca, nie możesz się pomylić. To osoba, na którą inni patrzą z podziwem. Bycie taką osobą pozwala nie tylko być dumnym z tego, kim się jest, ale także pozwala podziwiać siebie i wiedzieć, że jest się tak samo dobrym, jak każdy inny, kto ma takie same wartości.

Przeczytaj również: 10 inspirujących pytań, które musisz sobie zadać


Niech inni cię podziwiają.

Nie jest to ostateczny cel, aby być najlepszą osobą, jaką możesz być, ale jest to dokładnie to, co następuje, gdy możesz być swoim własnym wzorem do naśladowania. Inni będą postrzegać Cię również jako wzór do naśladowania, co z kolei pozwoli Ci być jeszcze bardziej pewnym, że jesteś na właściwej ścieżce. Bycie wzorem do naśladowania dla siebie jest najlepszym sposobem, aby pozwolić innym widzieć cię jako jednego.


Kiedy pozwalasz sobie patrzeć na siebie w lustrze z takim samym podziwem, jaki widzisz, gdy patrzysz na swoją matkę, najlepszą przyjaciółkę czy nawet osobę, której nigdy nie poznałeś, jak na celebrytę czy sławną osobę, którą podziwiasz, stajesz się siłą samą w sobie.


Jesteś swoim własnym najlepszym wzorem do naśladowania.

Nikt nie jest dokładnie taki jak Ty, więc dobre decyzje innych ludzi nie muszą być dobre dla Ciebie. Kiedy możesz zobaczyć siebie jako jedyną osobę, na którą warto spojrzeć, to wtedy zaczyna się najlepsza część twojego życia. Podejmuj decyzje nie na podstawie przesłanek, co zrobiłby ktoś inny, ale na podstawie tego, co Ty byś zrobił.

Jeśli możesz zaufać swoim własnym decyzjom, ponieważ oparłeś je na tym, co zrobiłbyś w podobnych sytuacjach bez zastrzeżeń, wtedy możesz zaufać każdemu wyborowi, który podejmujesz, niezależnie od tego, czy jest to coś małego, jak wzięcie dnia wolnego, aby poprawić się, czy coś dużego, jak zmiana kariery lub podjęcie skoku w swoim związku.

Bądź najlepszy, jaki możesz być.

Wiele można powiedzieć o kimś, kto przeprasza bez względu na wszystko. Kiedy próbujesz żyć w oparciu o własne cnoty i moralność, ważne jest, aby pozostać wiernym najlepszej wersji siebie. To ty masz moc, by być tym, kim jesteś i kochać tę osobę bez względu na wszystko.


Nawet jeśli nie czujesz się szczególnie dobrze, musisz pozwolić sobie na odczuwanie wszystkiego i wprowadzić zmiany niezbędne do tego, by stanąć na nogi. Poleganie na innych, aby pokazać ci drogę nie pomoże ci, ponieważ jedyną drogą, która jest właściwa dla ciebie jest dla ciebie, aby wybrać swoją ścieżkę na własną rękę.


Nie bądź współuzależniony od opinii innych. Rady są dobre i dobrze ci zrobią, ale naucz się radzić samemu. Dlatego bycie najlepszym, jakim możesz być, od środka, jest najlepszym sposobem na to. Jeśli jesteś najlepszą wersją siebie według opinii lub działań innych, to jesteś ich najlepszą wersją, a nie swoją.

Przeczytaj również: Jak poprawić pewność siebie w pracy?


Masz kontrolę.

Kiedy jesteś autorytetem dla siebie samego — przejmujesz kontrolę  nad własnym życiem i tym, co się z tobą dzieje. Kiedy panujesz nad swoimi działaniami, słowami i konsekwencjami jednego i drugiego, nic nie może Cię powstrzymać przed osiągnięciem swoich marzeń. Nawet jeśli marzenia są małe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *