jak przestać się kłócić z chłopakiem
Lifestyle

Jak przestać się kłócić z chłopakiem / mężem / partnerem?

To bardzo trudne znać różnicę pomiędzy zdrowymi i niezdrowymi kłótniami w związku. Istnieją dwa rodzaje kłótni. Pierwszy z nich leczy i pomaga wyjaśnić wiele rzeczy, drugi niszczy i rujnuje związek. Częste i banalne kłótnie są wynikiem niewiedzy o komunikowaniu się we właściwy sposób. Gdy partnerzy pozwalają na to, aby emocje weszły do dyskusji, istnieje ryzyko, że kłótnia się zaostrzy. Wiele par w dzisiejszych czasach trwoni w ten sposób energię, która może zostać wykorzystana w inny sposób. Należy zrobić wszystko, aby się temu przeciwstawić i zacząć się wzajemnie szanować. Oto 7 znaków, które pokazują, że masz niezdrową relację z drugą połówką.

Przeczytaj również: Czy przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest możliwa

Powody, dla których nie potrafisz przestać kłócić się z partnerem

1. Tak naprawdę nie chcesz słuchać

Jeśli nie chcesz słuchać partnera, to nie robisz fair, ponieważ komunikacja jest kluczowym elementem w zdrowych relacjach. Ponadto komunikacja może być narzędziem do rozwiązania sporu. Z tego też względu należy słuchać i traktować swojego partnera z szacunkiem. Jeśli zignorujesz to co mówi partner i skupisz się wyłącznie na swoich słowach będziesz psuć relacje.

2. Chęć wygrania

Stała chęć wygrania w kłótni jest jedną z najbardziej niezdrowych oznak relacji w związku. Twoja chęć wygranej sprawia, iż agresywnie udowadniasz swoje racje. W związku z tym druga połówka czuje się atakowana i kłótnia się zaostrza. Ponadto jeśli zawsze pokazujesz jak mądry jesteś i odmawiasz przedyskutowania pewnych spraw, Twoja połówka czuje się niekomfortowo.

3. Występowanie gniewu podczas kłótni

Ważne jest to, aby kontrolować gniew podczas wystąpienia kłótni z partnerem. W przeciwnym razie można powiedzieć coś, czego potem będzie się żałowało. Gniew znany jest z tego, że robi więcej szkód niż pożytku. Kluczem do sukcesu w kontrolowaniu gniewu jest to, aby podczas kłótni skupić się na przedmiocie dyskusji, a nie na drugiej osobie. Gniew może łatwo przekształcić niewinną kłótnię w ostrą walkę słowną. Jeśli nie potrafisz kontrolować swojego gniewu, to lepiej przestać się kłócić i pójść zaczerpnąć świeżego powietrza. Gniew sprawia, że stosujesz słowa, które ranią partnera zamiast starać się załagodzić sytuację.

4. Kłótnie o te same rzeczy

Jeśli kłótnie dotyczą cały czas tych samych rzeczy należy spróbować znaleźć inne rozwiązanie, ponieważ to jest ryzykowne dla Twojego związku. Często zdarza się tak, że stare i nierozwiązane problemy z przeszłości pojawiają się z dnia na dzień w kłótniach. Być może ciągle kłócicie się o finanse. Twój partner może być zmęczony słuchaniem cały czas tych samych pretensji. Nie można zmienić przeszłości, więc trzeba starać się żyć teraźniejszością i unikać podobnych problemów w przyszłości.

5. Brak przyjęcia odpowiedniej postawy

Jestem pewien, że wiesz jak ważne jest to, aby podczas kłótni jedna osoba mówiła, a druga słuchała. Jest to bardzo istotne, aby po kolei każda osoba przedstawiła swoje racje. To daje okazję na wyjaśnienie sobie tego co trzeba. Jeśli jesteś emocjonalnym i porywczym typem człowieka, to czasami trzeba ustąpić, jeśli naprawdę kochasz swoją drugą połówkę.

6. Nie umiesz zakończyć kłótni

Jeśli kłótnia spowodowana jest poważnymi problemami, należy spróbować starać się załagodzić konflikt i zrozumieć pewne sprawy. Jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z sytuacją należy poszukać wsparcia wśród bliskich przyjaciół, rodziny lub innych osób. Mogą one pomóc znaleźć rozwiązanie problemu i zakończyć spór.

7. Podnoszenie głosu

Gdy chcesz omówić ważny problem ze swoim partnerem należy starać się unikać podnoszenia głosu. Wystarczy wziąć odpowiedzialność za swoje emocje i omówić na spokojnie wszystkie sporne kwestie. Jestem pewien, że jest to możliwe do wykonania, aby uniknąć podnoszenia głosu podczas kłótni. Uświadom sobie, że Twój partner może czuć się pokrzywdzony lub atakowany, jeśli będziesz podnosić głos.

Jeśli naprawdę kochasz oraz szanujesz swojego partnera, należy rozwiązywać wszystkie problemy i spory w zdrowy sposób, a przede wszystkim racjonalnie. Nie można zmienić partnera, ale można dokonać zmian w swoim życiu, aby utrzymać związek zdrowym i bezpiecznym. Znasz jakieś inne oznaki niezdrowych relacji? Zapraszam do dzielenia się doświadczeniami, jak radzicie sobie z niezdrowymi kłótniami.

2 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *