manicure hybrydowy w domu krok po kroku
Uroda

Manicure hybrydowy w domu krok po kroku

Na początku trzeba zadać sobie pytanie jakiej trwałości manicure oczekujemy. Jednym wystarcza trwałość 5-7 dni, innym 2 tygodnie i więcej. Stylizacje krótkotrwałe, to te wykonane za pomocą zwykłych lakierów. Długoterminowym rozwiązaniem, są paznokcie wykonane metodą żelową, akrylową bądź hybrydową. O ile malowanie zwykłymi lakierami nie wyrządzi nam praktycznie żadnej szkody, tak nad resztą proponowanych zabiegów trzeba się mocno zastanowić.

Duże renomowane firmy kosmetyczne produkujące tego typu produkty nie pytają nas o certyfikaty i szkolenia w zakresie stylizacji paznokci. Dają nam po prostu wiarę, że sobie z tym poradzimy więc czemu nie?

Jak wykonać manicure hybrydowy w domu?

Wykonanie takiego manicure jest banalnie proste. Konsystencja lakieru hybrydowego i to, że nie zasycha w przeciągu paru chwil ułatwia malowanie i minimalizuje ryzyko nieestetycznego wyglądu naszych dłoni. Jak „umieć” malować. Najważniejsze to oddychać. Nabrać niewielką ilość lakieru na pędzel z aplikatorem i usadowić go na środku płytki paznokcia dojeżdżając do skórki. Tak jakby popychając go w jej stronę. Następnie wykonać 2 ruchy po łuku po obu stronach wałów bocznych paznokcia. Takie dojeżdżanie zaczynając od środka płytki paznokcia bardzo ułatwi nam malowanie. Legenda głosi, że dobra stylistka jest w stanie pomalować paznokcia na trzy ruchy. Przy jakiejś praktyce i częstotliwości malowania jest to wykonalne. Gdyby zdarzyło się tak, że coś nam nie wyjdzie możemy przed utwardzeniem w lampie zniwelować niedociągnięcia za pomocą np. wykałaczki. Gotową stylizacje wykonaną zgodnie z wskazówkami producenta, możemy zmatowić blokiem polerskim, przemyć cleanerem i puścić wodze fantazji tworząc różnego rodzaju zdobienia.

Przeczytaj również: Ćwiczenia, które możesz wykonywać za biurkiem

Jak ozdobić paznokcie hybrydowe?

Do zdobień najczęściej używa się również lakierów hybrydowych lub farb akrylowych, czy akwarelowych. Do tego typu zabawy potrzebujemy cienkiego pędzla i wyobraźni. Od prostych wzorów, kropek, koronek, kratek, serduszek po portrety i krajobrazy. Na nasze małe dzieło sztuki w przypadku malowania farbami po ich wyschnięciu nakładamy top hybrydowy i utwardzamy. W przypadku malowania hybrydami niestety będziemy musiały co parę pociągnięć utwardzać twórczość w lampie.

Jak usunąć manicure hybrydowy?

Usuwanie manicure hybrydowego różni się od usuwania zwykłego lakieru do paznokci. Do jego usunięcia będzie potrzebny nam aceton, bądź remover, folia aluminiowa i waciki. Wszystko ma swoje wady i zalety. Niepobitą zaletą hybrydy jest trwałość i prostota wykonania. Dla kobiet, które mają choć trochę czasu i czerpią radość z malowania jest to wyjście idealne. Pozwala zaoszczędzić i czas i pieniądze.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *