z grzywką czy bez
Uroda

Z grzywką czy bez? Komu pasuje grzywka?

Chyba każda kobieta zastanawia się czasem co może zmienić w swoim wyglądzie tak, aby była to dobra zmiana. Podobno zmiany, nawet te życiowe, często zaczynamy od włosów, a bardzo ważnym elementem fryzury jest grzywka. Niektórzy ludzie są niemal utożsamiani z jej posiadaniem, jednakże nie każdemu ona pasuje i nie każdy wygląda w niej dobrze.

Od czego zależy to, czy komuś pasuje grzywka?

Przede wszystkim od kształtu twarzy. W przypadku twarzy owalnej, grzywka zazwyczaj jest bardzo dobrym rozwiązaniem i poprawia wygląd, choć bardzo ważne jest jej odpowiednie dopasowanie do ogólnego wylądu. Ne bez znaczenia jest kształt grzywki, który wybierzemy. Nietrudno się domyślić, że zupełnie inaczej będzie się prezentowała prosta, gęsta grzywka niż postrzępiona, ścięta pod skos. Tej drugiej należy unikać jeśli mamy małe lub wąsko rozstawione oczy. Prawdopodobnie będzie ona jednak pasować osobom o twarzy okrągłej, którą nieco wysmukli optycznie.

Osoby o okrągłej twarzy powinny natomiast unikać ciężkich, prostych grzywek. Często skracają one twarz, przez co mogą dać niekorzystny efekt. Jeżeli natomiast mamy twarz podłużną, jest duża szansa, że korzystną dla naszego wyglądu będzie fryzura, która optycznie poszerzy i skróci twarz, taka jak na przykład asymetryczny bob. Zatem w tym przypadku gęsta, równo przycięta grzywka zasłaniająca czoło powinna okazać się trafnym wyborem.

Jaką fryzurę należałoby jednak dobrać, jeśli mamy tak zwaną twarz kwadratową? Wiąże się ona często z wyraźnymi rysami twarzy, z którymi na ogół świetnie komponuje się grzywka postrzępiona, niezbyt regularna, nieco rozwiana. Korzystny efekt uzyskamy szczególnie, jeśli nasze włosy są lekko kręcone lub pofalowane. Podobny rodzaj grzywki zazwyczaj dobrze wygląda na tak zwanej twarzy trójkątnej. W tym przypadku jednak bardzo wiele zależy od takich rzeczy jak wielkość oczu, nosa, czy ust i idealny rodzaj grzywki jest indywidualny.

Przeczytaj rownież: Manicure hybrydowy w domu krok po kroku

Komu grzywka nie pasuje?

Jednak, jak wspomniałam na początku, nie każdy wygląda dobrze w grzywce. Co jednak sprawia, że nie zawsze ten typ fryzury prezentuje się korzystnie? Kluczową kwestią są włosy. W przypadku cienkich i rzadkich włosów, grzywka sprawi, że optycznie jeszcze ubędzie nam włosów. Paradoksalnie osoby o bardzo gęstych i grubych włosach również powinny uważać z grzywką, gdyż czasami może ona być zbyt rozwiana i źle się układać. Nie bez znaczenia pozostają tutaj również cechy takie jak wielkość oczu, nosa, kształt brwi. Mówiąc krótko – każdy powinien dopasować fryzurę do swoich indywidualnych cech. Przedstawione powyżej grzywki, pasujące do wybranych kształtów twarzy, stanowią jedynie orientacyjną informację. Może się przecież okazać, że osoba o okrągłej buzi będzie świetnie wyglądała z ciężką, prostą grzywką, pomimo że ten typ optycznie skraca twarz. Nie bójmy się więc eksperymentować z grzywkami, bo efekt potrafi czasami bardzo zaskoczyć.

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *