jesienne dekoracje z wykorzystaniem jabłek
Dom

4 pomysły na jesienną dekorację z wykorzystaniem jabłek

Jesień to jeden z najbardziej odświętnych okresów w roku. Jest to również sezon zbiorów, co oznacza, że dostępne są tony pysznych owoców i warzyw. Jednym z najlepszych owoców jesieni jest jabłko, które rośnie obficie w sadach. Jeśli zbierałeś jabłka lub masz ich mnóstwo w domu, możesz je wykorzystać do udekorowania swojego domu następującymi pomysłami.

Jesienne dekoracje z wykorzystaniem jabłek

1. Świeczniki z jabłek.

Możesz używać jabłek do tworzenia pięknych świeczników, aby oświetlić swój stół lub dom. Aby przekształcić jabłko w świecznik, należy za pomocą noża usunąć jeden do dwóch cali podstawy od środka jabłka. Następnie włóż do otworu tealighty lub świece wotywne. Jeśli otwór jest zbyt duży, do wypełnienia szczeliny należy użyć folii aluminiowej.

2. Miseczki jabłkowe.

Jabłka można zamienić na naczynia, jeśli są zrobione z nich miseczki. Aby zrobić miskę z jabłkami, zdejmij jej górną część, aby była płaska. Następnie za pomocą noża usunąć większość wewnętrznej części jabłka, pozostawiając około pół cala miąższu jabłka na zewnątrz. Możesz również użyć łyżki, aby uzyskać miąższ i upewnić się, że nie przebijesz skóry. Na koniec posmarować wnętrze jabłka odrobiną soku z cytryny tak, aby pozostało białe, a następnie nakryć stół tymi filiżankami. Kubki jabłkowe są doskonałym pojemnikiem na cydr, sok jabłkowy, a nawet pyszne koktajle smakowe.

Przeczytaj również: Sery na desce

3. Podstawka.

Aby użyć jabłka jako podstawki, należy zerwać jabłka z łodygami. Jeśli łodyga jest sztywna, zawiąż ją małym zielonym sznurkiem, aż do uzyskania kształtu. Możesz zostawić jabłka, jak są do zrobienia jadalne przysmaki lub pomalować je złotymi plamkami, aby dopasować je do tematu jesieni.

4. Wazonik.

Aby zrobić wazon z jabłkami, użyj noża do przecięcia „pokrywki” wokół łodygi jabłka, a następnie usuń ją. Za pomocą łyżki usuń rdzeń z wnętrza jabłka i stwórz przestrzeń dla kwiatów. Należy uważać, aby nie usunąć zbyt dużej ilości miąższu i utrzymać otwór na tyle wąski, aby kwiaty stały pionowo. Dodaj wody do środka jabłka i umieść kilka krótkich pędów kwiatowych wewnątrz. Wazony te powinny być używane tylko na jedno zdarzenie, ponieważ po jednym dniu jabłko zacznie się rozkładać.

One Comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *