jak zrobić porządek w kuchni
Dom

Jak zrobić porządek w kuchni?

Gotowanie staje się o niebo przyjemniejsze i łatwiejsze, gdy można się za nie zabrać w czystej i zadbanej przestrzeni, w której wszystko leży zawsze na swoim miejscu i niczego nie trzeba specjalnie szukać, bo zawsze wie się, gdzie znaleźć mikser, a gdzie pudełko z suszonymi ziołami. Porządek w kuchni triki pomogą wysprzątać nawet mocno zaniedbaną powierzchnię. A warto poświęcić jej trochę czasu i przeznaczyć nawet cały wolny dzień na powolne ogarnięcie kuchni, by potem czerpać samą przyjemność z możliwości przyrządzania potraw albo raczenia się kubkiem kawy i kawałkiem ciasta w towarzystwie rodziny, podczas leniwego niedzielnego śniadania.

Przyczyny bałaganu w kuchni

Chaos w kuchni zazwyczaj jest efektem kompletnie nieprzemyślanego wnętrza. Wiele osób nie wie, gdzie trzymać poszczególne artykuły, narzędzia i sprzęty, dlatego odkłada je gdzie popadnie, podczas gdy każda sekcja produktów powinna mieć swoje wydzielone konkretne miejsce, czyli naczynia powinny leżeć w jednej wybranej szufladzie, większe miski należy ułożyć na sobie i oddzielić od talerzy, a na dżemy i domowe przetwory wygospodarować jeszcze kolejną szafkę, podobnie jak na przykład na artykuły suche, czyli kasze, ryże i makarony. Tutaj nie ma jednego idealnego sposobu na organizację przestrzeni, bo w każdym domu może ona wyglądać nieco inaczej z uwagi na posiadanie innych produktów. Niektórzy będą mieć mnóstwo słoików z przetworami, podczas gdy u innych będą królować głównie te świeże składniki albo rzeczy trzymane w lodówce. Trzeba więc odnaleźć swój własny sposób na porządek w kuchni i… potem starać się go utrzymywać, gdy tylko zdoła się go uzyskać.

Przeczytaj również: Jak udekorować dom na jesień?

Przydatne gadżety

W osiągnięciu idealnego porządku pomogą na pewno różnego rodzaju pojemniki do przechowywania, a także dodatkowe szuflady czy nawet specjalne małe bloczki przeznaczone do wydzielania konkretnych stref na przykład w wysuwanych szafkach. Tego typu rzeczy kosztują dosłownie grosze, a ma się je na długie lata, dlatego warto po nie sięgnąć, by w jeszcze prostszy sposób wprowadzić idealny porządek do swojej kuchni.

3 komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *