Jedzenie

Nigdy nie kupuj tych produktów – będziesz zdrowszy

Jeśli chcesz zadbać o zdrowsze życie, musisz zdać sobie sprawę z tego, że istnieje kilka szkodliwych źródeł toksyn, które warto szybko usunąć ze swojej diety.  Te pokarmy są znane z tego, że sieją spustoszenie w naszych organizmach i sprawiają, że czujemy się wyczerpani i niezdolni do skupienia się i rozwoju.

Co gorsza, ta żywność ostatecznie zwiększa nasze ryzyko dla zdrowia na wiele sposobów, narażając nas na poważne niebezpieczeństwo, więc im szybciej możesz wyeliminować je ze swojego życia, tym lepiej.

Tych produktów nie kupuj nigdy:

 1: Słodkie kalorie

Nie powinno dziwić, że cukier sieje spustoszenie w twoim systemie. Może zepsuć poziom cukru we krwi i wpłynąć negatywnie na funkcjonowanie mózgu, ponieważ nie mierzy kalorii w taki sam sposób, jak stałe pokarmy.

W rzeczywistości przyrost masy ciała i zdrowie serca to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o toksyczność cukru w ​​organizmie.

Słodkie napoje są również związane z cukrzycą typu 2, otyłością i chorobami serca, żeby wymienić tylko kilka.

Badania wykazały, że ludzie, którzy spożywają duże ilości fruktozy, są bardzo narażeni na rozwój stłuszczenia wątroby ze względu na sposób, w jaki nadmiar cukru przykleja się do narządów, a nie jest usuwany z organizmu.

Niestety, raport American Heart Association (AHA) wykazał, że przeciętny Amerykanin spożywa około 22 łyżeczek cukru dziennie, zamiast ograniczać spożycie do zaledwie 6-9 łyżeczek, jak zalecają pracownicy służby zdrowia! Minimalizując liczbę słodkich kalorii w diecie, nie tylko zminimalizujesz ryzyko, ale wyeliminujesz znaczną część kalorii i to takich, które nie dostarczają składników odżywczych. Po prostu dodają centymetrów do talii.

Przeczytaj też: Dziwny sposób na odchudzanie

Potrzebujesz pomocy w przezwyciężeniu ochoty na cukier?  Oto kilka prostych sposobów na rozpoczęcie:

Zastąp sok owocowy surowymi owocami

Zaspokój głód na słodycze bez narażania zdrowia, zastępując sok owocowy surowymi owocami, takimi jak winogrona lub mango.  Nie tylko dostarczą słodkiego zastrzyku, którego szukasz, ale również pomogą powstrzymać apetyt na cukier.

Jedz ciemną czekoladę

Kiedy masz ochotę na słodycze, rozważ zastąpienie wysokosłodzonych przekąsek ciemną czekoladą.  Nie tylko pomoże to ograniczyć apetyt na cukier, ale badania wykazały, że przeciwutleniacze i związki przeciwzapalne znajdujące się w ciemnej czekoladzie pomagają poprawić ogólny stan zdrowia serca!

Upewnij się, że trzymasz się czekolady, która zawiera więcej niż 70% kakao.

Więc teraz lepiej rozumiesz, w jaki sposób cukier wpływa na twoje ciało i znasz wiele powodów, dla których powinieneś zminimalizować dzienne spożycie, ale jest jeszcze jeden wspólny winowajca ukryty wśród naszych półek i spiżarni, a gdyby cukier miał złego bliźniaka, to byłby ten!

Przeczytaj również: Jedzenie, które oczyszcza organizm

Przetworzona żywność

Przetworzona żywność to wszystko, co zostało poddane obróbce chemicznej i termicznej.

Chociaż wszystko, co jemy, jest w jakiś sposób przetwarzane, istnieje różnica między obróbką mechaniczną (na przykład podczas zbioru owoców i warzyw) a obróbką chemiczną, w której niezdrowe, sztuczne substancje są wstrzykiwane do żywności.

Te przetworzone produkty są pełne wszelkiego rodzaju toksyn, w tym cukru, ale są też wypełnione dziesiątkami sztucznych składników, których możesz nawet nie rozpoznać.

W rzeczywistości wiele z nich zostało starannie zaprojektowanych, aby wyzwalać czujniki przyjemności, które zapewniają chwilową satysfakcję, jednocześnie oszukując mózg do przejadania się.

Konkluzja: Przetworzona żywność jest bogata w niezdrowe składniki, takie jak konserwanty, barwniki i substancje smakowe, a jednocześnie ma niską zawartość ważnych składników odżywczych i białek, których organizm potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

 Przetworzona żywność może uzależniać tak samo jak cukier, ponieważ zaburza chemię mózgu, zaburzając naturalną zdolność organizmu do wykrywania sytości.  Prowadzi to do poważnego przejadania się i oczywiście prowadzi do otyłości.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *